Předpokládá se, že nelegální migrant znásilnil 22letou univerzitní studentku počátkem tohoto měsíce poté, co si objednala jídlo od služby Uber Eats asi ve 3:05 po nočním příjezdu domů .

Bangladéšan se objevili v bytě krátce poté, co se studentka cítila unavená a dezorientovaná, protože si vzala pilulku na spaní. Migrant pak využil příležitost, kdy se dostal do jejího bytu, a poté ji před útěkem z bytu znásilnil.

Policisté dorazili na scénu krátce poté a objevili  zde jednu z útočníkových rukavic. Forenzní vyšetřovatelé pak dokázali porovnat otisk prstu nalezeném v rukavici s otiskem bangladéšského muže, jehož otisky  již byly v policejní databázi.

Po spáchání trestného činu se násilník z řad přistěhovalců pochlubil svým přátelům a dokonce pořídil fotografii oběti. Rodina migranta nakonec pomohla policii lokalizovat útočníka, protože nebyla potěšena jeho nechutným chováním.

Jeho zaměstnavatel, Uber Eats, také spolupracoval s policií, aby pomohl vystopovat pachatele, kterého v tomto týdnu dopadli v Bordeaux, kde se pokoušel odjet autobusem do  Španělska, aby se vyhnul spravedlnosti.

Je smutné, že tento incident není zdaleka poprvé, kdy Uber musel řešit obvinění ze znásilnění proti svým zaměstnancům. V roce 2017 soudní proces potvrdil, že tisíce lidí cestujících se společností  Uber byli sexuálně obtěžováni, napadeni nebo dokonce znásilněni řidiči společnosti  Uber.

V prosinci 2017 byl řidič Uberu v Libanonu obviněn ze znásilnění a vraždy třicetileté britské diplomatky.

(zdroj: prvnizpravy.cz, foto: Pixabay)