Anglické školačky budou brzy muset změnit sukně na kalhoty, napsaly The Times. Podle publikace se vedení vzdělávacích institucí v Anglii snaží zvolit genderově neutrální formu, aby potěšila transsexuální studenty.

Ale že to není ojedinělá věc dokazuje i soutěž v londýnském The Roundhouse, v centru inspirace, kde  vystoupila finalistka soutěže s básní „Jsem žena a mám penis!“,

Jsem žena a mám penis
Správná terminologie je transgender žena, i když dnes obvykle slyším jen „tranny“.
Budoucnost není žena. Budoucnost je průniková. Budoucnost je černá. Budoucnost je trans. Budoucnost není binární.

Budoucností jsou lesbické ženy. Budoucnost jsou ženy se zdravotním postižením. Budoucností jsou muslimské ženy. Budoucností jsou  sexuální pracovnice. Jsme budoucnost.

Jsem žena. A mám penis.

Podporujte ženy, ke kterým nejste sexuálně přitahováni, podporujte ženy, se kterými nejste spojeni. Podporujte ženy, které nesplňují nebo neodpovídají vašim představám  nebo ideálům toho, co je žena nebo co by měla být.

Jsem žena a mám penis!

„The Roundhouse je centrem inspirace, kde umělci a vznikající talent vytvářejí neobyčejnou práci a kde mladí lidé mohou tvořivě růst jako jednotlivci. Věříme v sílu kreativity změnit životy. Dáváme mladým lidem šanci zapojit se do umění prostřednictvím našich hudebních, mediálních a performančních projektů, inspirujeme je k tomu, aby dosáhli dalšího, snili větší a více.

The Roundhouse je jedním z nejneuvěřitelnějších prostorů pro živé vystoupení na světě, kde se každý den dostávají na pódium největší jména v oblasti hudby, divadla, cirkusu a mluveného slova. Budova bývalé opravny železničních motorů byla před 50 lety přeměněna na průkopnické dějiště umění a uvítali jsme legendární umělce z celého světa, kteří vystoupí v našich jedinečných prostorách,“ píše se na stránkách The Roundhouse.

(zdroj: prvnizpravy.cz, foto: Youtube)

Komentáře