Blaha hovorí, že si pôvodne myslel, že mu poštou prišla konečne žaloba od Esetu. Žaluje ho však ho líder SaS Richard Sulík za status, v ktorom kritizoval správanie Zlatice Kušnírovej, ktorá sa spolu s novinármi snažila dostať na oslavy MDŽ.

Podľa žaloby, ktorú podal Sulík, ho Blaha v statuse spájal s objednávateľmi vraždy Jána Kuciaka. “Vôbec nič som tam nepísal o Sulíkovi, ale Sulík sa v tom našiel. Našiel sa v tom, že hovorím o liberálnej mafii, že hovorím o liberáloch ako o fašistoch a podobne.”

Sulíkovi má prekážať aj to, že Blaha v statuse napísal, že objednávatelia vraždy Kuciaka sú “podľa svedectiev z partie okolo Sulíka, čím je celkom zjavne myslený Marián Kočner”. Toho podľa Blahu spájajú so Sulíkom raňajky, počas ktorých dohodovali voľbu generálneho prokurátora.

Poslanec vo videu prisľúbil, že celú žalobu čoskoro aj zverejní, lebo takú “znôžku nezmyslov naozaj dlho nečítal”.

Blaha upozornil aj na to, že okrem samotnej žaloby je zaujímavé aj meno obhajcu Richarda Sulíka. Obhajcom Sulíka je totiž Ľubomír Schweighofer, ktorý v minulosti zastupoval aj prezidenta Andreja Kisku, ale aj Ivana Cuppera, ktorý je známy ako člen zločineckej skupiny Sýkorovcov. “Tak to už je len partia pán Sulík, to vám poviem,” konštatoval.

Podľa Blahu je to útok na slobodu slova a to cez peniaze.”Pretože oni vždy zneužívali svoju ekonomickú moc. A ja sa obávam, že tento liberálny terorizmus bude ešte narastať.” Blaha tiež povedal, že čoskoro budú liberáli šikanovať ľudí s iným názorom, budú ich chcieť zatvárať. Ale aj to, že v súčastnosti liberáli  “preliezajú” nielen politikov a médiami, ale aj súdnictvom a políciou.

Na záver sa však Blaha vyviňuje a dodáva, že naozaj pod pojmom liberálna mafia ani liberálny fašizmus nemal na mysli konkrétne Richarda Sulíka, ale on sa k tomu sám teraz nevedomky prihlásil. “Komu niet rady, tomu niet pomoci.”

  Ropa jako politická zbraň?

Televízia JoJ na svojej internetovej stránke zverejnila aj vyjadrenie Richarda Sulíka. “Tam podsúva, že ja mám niečo s vraždou Kuciaka, to je taká nehoráznosť, že neviem, čo mám iné robiť ako ho žalovať. To by mohlo stačiť, aby si nabudúce dobre rozmyslel, či bude takéto hlúposti o mne vypisovať,” povedal predseda SaS.

(zdroj: hlavnespravy.sk, foto: archiv)

Komentáře