Po odsouzení za vraždu Sophie Löschenové byl 42letý marocký řidič nákladních automobilů Boujemaa L. odsouzen na doživotí ve vězení soudem v bavorském městě Bayreuth.

Tělo paní Löscheové bylo objeveno v mělkém hrobu nedaleko benzínové stanice v severním Španělsku v červnu roku 2018, hlásil v té době portál Voice of Europe.

Podle zpráv z německých a španělských médií v té době byla policie schopna rychle najít 42letého marockého podezřelého díky sledovacím záznamům zachyceným kamerami čerpacích stanic a Sophia, která zaslala textové zprávy svým přátelům s číslem SPZ vozidla, hlásí Deutsche Welle.

Přestože Boujemaa L. tvrdil, že nezamýšlel Löscheovou zabít, lékař na základě pitvy rozhodl, že německá studentka zemřela v důsledku těžkého bití.

Smrt Sophie Lösche vyvolala pobouření a rozsáhlou debatu o cizích státních příslušnících páchajících násilné trestné činy v Německu.

Před svou vraždou Löscheová pracovala s pro-migrující nevládní organizací „No Borders Kitchen“ na řeckém ostrově Lesbos, kde pomáhala žadatelům o azyl.

(Voice, foto: archiv)

Komentáře