Uvidíme brzy, nakolik jsou současné kroky italské strany Hnutí pěti hvězd (ještě nedávno vládní) a Demokratické strany (ještě nedávno opoziční), které se předběžně dohodly na vytvoření nového italského kabinetu, motivovány tím, co zmiňuji v titulku.
Z mého pohledu se jedná o významný faktor a mám za to, že neziskové organizace mohou otvírat šampaňské a pomalu vysílat lodě k břehům Libye k dalšímu importu lékařů a inženýrů, žen a nezletilých sirotků (25+). Jezuitský papež Bergoglio, známý spíše jako František, je jistě také spokojen, stejně jako Panevropani z Ústředního výboru EU, OSN a další si jistě spokojeností mnou prsty.

Ale držme se pro začátek toho, co víme. Italský prezident Sergio Mattarella dal podle agentury AP nedávno rezignovanému italskému premiérovi Giuseppe Contemu nový mandát pro sestavení vlády. Tu by Conteho Hnutí pěti hvězd mělo složit s doposud opozičními Demokraty.

Šach mat Salvinimu. Nikdo není „bez viny“
Ke konečnému rozbití koalice nejvíce přispěl bývalý ministr vnitra a lídr protimigrační Ligy severu Matteo Salvini, který se svou stranou z vlády vystoupil a přál si předčasné volby. Také, nebo možná hlavně, díky rostoucím preferencím strany. Nutno dodat, že předchozí vládu provázela řada sporů a zejména Salviniho snaha o omezení nelegálního importu migrantů ze strany neziskovek (coby jeden z jeho předvolebních slibů) byla neustále znemožňována.

Oba původně opoziční rivalové Hnutí pěti hvězd a Demokratická strana tak vstupují do ještě nedávno nepravděpodobného spojenectví, aby zamezili předčasným volbám a zablokovali možný mocenský vzestup Mattea Salviniho. Podle mluvčího italského prezidenta přijal Giuseppe Conte podmíněný mandát. Podle agentury AP měl uvést, že tato nově vznikající vláda „nebude proti někomu“ s evidentním odkazem na Mattea Salviniho.

Mluví se o obcházení hlasu voličů – což se často děje napříč Evropou a což je, podle mého, sice legitimní, ale jde proti demokratickému hlasu lidu. Ovšem v tomto případě je také potřeba vidět, kdo z koalice odešel. Myslím, že je opět legitimní před potenciálními předčasnými volbami zkusit složit koalici jinou. Že se v ní spojují dvě výše zmíněné strany, je už zase věc další…

  Itálie rozhodne o budoucnosti vlády po vytržení Salviniho

Bodal Salvini příliš do sršních hnízd?
Pakliže se podaří vládu složit, což se dle mého stane, čas ukáže, jak bude budoucí kabinet a ministr vnitra postupovat v oblasti neudržitelného importu migrantů ze severní Afriky.

Matteo Salvini svou protimigrační snahou, prakticky „uzavřením“ italských přístavů a prosazením vyhlášky o pokutování neziskových organizací za dovoz migrantů do italských přístavů, totiž bodl do sršních hnízd. Ta jsou, po mém soudu, již rozrostlá od „ústředního výboru“ EU, přes politické špičky většiny evropských zemí (zejména západní Evropy) a potažmo „západního světa“, OSN, takzvaný neziskový sektor až k samotnému papežskému stolci, který momentálně zastává jezuita František (Bergoglio).

(zdroj: svobodnenoviny.eu, autor: Tomáš Vyoral, foto: Youtube)

Komentáře