Asteroid, který si astronomové všimli až začátkem tohoto týdne, má v pondělí létat rychlostí 20 500 kilometrů za hodinu v čase o 18:53 ET, ukazují údaje z JPL (Jet Propulsion Laboratory) agentury NASA.

Odhaduje se, že nový nebeský návštěvník měří cca 33 metrů a patří mezi skupinu nedávno objevených asteroidů, které v posledních dnech cestovali blízko Země.

Létající skála obíhá kolem Slunce jednou za 240 dní a prochází Zemí přibližně jednou ročně. Pondělí bude s námi nejblíže setkání za 115 let, kdy projde ve vzdálenosti 1 496 690 km, což je více než 50krát blíže k Zemi než náš nejbližší soused, Merkur.

Odborníci opakovaně varovali, že Země nemá žádnou obranu proti asteroidům, který se dostane na povrch. OSN ve skutečnosti vytvořila Světový den asteroidů ve snaze zvýšit povědomí o této možnosti.

OSN je zvláště znepokojena nezjištěného asteroidy, podobně jako v roce 2019 to byl TA7, protože hlavním problémem s nebezpečnými vesmírnými objekty je to, že jejich nedokážeme odhalit a některé z nejnebezpečnějších nás ve větší míře zvyknou překvapit.

(RT, foto: Pixabay)

 

Komentáře