Na recepci, která se konala ve Španělském sále Pražského hradu po udělování vyznamenání, dostali pozvánku i zástupci krymskotatarské organizace Kyrym birligi. Redaktor Deníku N Lukáš Prchal zaslal otázky mluvčímu prezidenta, kde se ptal, zdali si je Hrad vědom, že tato organizace „plně podporuje okupaci Krymu Ruskem“.

Ovčáček zareagoval slovy, že se nehodlá uchylovat k normalizačnímu kádrování a přenechá ho médiím hlavního proudu.

„Normalizační kádrování přenecháváme mainstreamovým médiím,“ odpověděl redaktorovi mluvčí Zemana.

Deník N se ale nevzdal a v odpovědi své otázky ještě rozšířil o to, že Miloš Zeman měl údajně uznat Krym za součást Ruské federace.

Ovčáček zareagoval slovy o tom, že redaktor zatím nepochopil, že na světě existují lidé s různými názory.

„Vy jste se ještě nenaučil, že lidé mají různé názory. Zažil jsem 80. léta, kdy nás nutili mít jeden názor. Nechci tu dobu zpět,“ prohlásil Zemanův mluvčí. Poukázal na skutečnost, že Deník N se svým chováním blíží komunistickým novinám.

„Je tedy pravda, že Deník N připomíná svým kádrováním komunistické tiskoviny?“ odpověděl Ovčáček a v další zprávě dodal: „Hnusí se mi už jen fakt, že si s Vámi musím dopisovat.“

https://www.facebook.com/jiri.ovcacek1979/posts/2501450533256448

Kyrym birligi
Prezidentův mluvčí tak reagoval na informace, které přinesl Deník N o tom, že ceremonie po udělování vyznamenání se zúčastnili zástupci krymskotatarské organizace. Ta na svém Facebooku uvedla, že Zeman uznal Republiku Krym za část Ruské federace.

Podle informací portálu se jedná o „málo významnou organizaci“, která vyjadřuje podporu Moskvě. Za Kyrym birligi se ceremonie ve Španělském sále Pražského hradu účastnila ceremonie Tamila Nimetullajevová.

Vyznamenání prezidenta republiky
U příležitosti oslav 101. výročí založení Československa udělil prezident Miloš Zeman vyznamenání českým a zahraničním osobnostem. Mezi vyznamenanými byl například vojenský pilot Emil Boček, bývalý prezident Václav Klaus či hokejista Jaromír Jágr.

(zdroj: cz.sputniknews.com, foto: Youtube)

Komentáře