Mněl to být hodný nástupce milovaného Terminátora 2: Soudný den (1991). „Dark Fate“, který měl vyplnit velký pár kyborgských bot. Po úderu neinspirujících pokračování byl návrat tvůrce seriálu Jamese Camerona jako producenta považován za dobré znamení a kritici hodnotili pozitivně rychleji než jakýkoli příspěvek od roku 2003 „Terminátor 3: Rise of the Machines“.

Poptávka po filmu však nebyla tak velká, jak se očekávalo. „Dark Fate“ získal na svém úvodním víkendu v USA pouze 29 milionů dolarů. V Číně – na trhu, kde filmoví hráči utratili více než 2,23 miliardy dolarů na filmy Marvel – se mu podařilo vydělat jen 28 milionů dolarů. Pokud nenastane dramatický obrat, zdroje v konkurenčních studiích předpovídají, že film může ponechat Paramount, Skydance a Disney 100 milionů dolarů v díře.

Proměna filmu by s tím mohla mít něco společného. Hrají tu hlavné hrdinky hlavně ženy což, je do velké míry podnik vedený ženami. Liberální média to samozřejmě oslavila, protože Gizmodo křičelo s potěšením, že „Terminátor: Den budoucnosti po skončení soudního procesu Temného osudu je žena, a my jsme za to,“ a Vox prohlašuje „Terminátor: Temný osud je vše o kickass dámach v skratke, které Vám nakopú prdel. “

Strážce označil internetový chraplavý film za „druh mizogynistické vůle“, zatímco Slate označil „temný osud za dosud nejsmutnějšího Terminátora“- a to z jiného důvodu, než jeho recenzentka pochválila dámu Mackenzie Davisovou.

„Dark Fate“ také zachází s diváky k některým velmi trumfovým snímkům: sociální komentář k automatizaci vytěsňující modré límečky, sympatické zobrazení mexických imigrantů a dokonce boj proti zadržovacím střediskům pro ilegální imigranty.

„Jdi se probudit, rozbít se“ existuje jako fráze z nějakého důvodu. Současná posedlost hollywoodských restartů a zastoupení menšin ponechala divákům kyselou a drahou studii. Celoobvodový restart komediálních „Ghostbusterů“ z roku 2016 bombardoval v pokladně a remake všech 11 žen z ocean zůstal nezaujatý. Plány na černou, ženskou 007 v příštím filmu Jamese Bonda a ženskou Thor také čerpaly výsměchy od fanoušků.

  V Afghánistánu zastřelena aktivistka za práva žen

(RT, foto: Shutterstock)

Komentáře