Loď Alan Kurdi, německá neziskovka Sea Eye přivezla do Itálie pěkný dáreček a to nelegálního migranta z Nigérie, který byl  v roce 2014  zatčen v Casal di Principe v oblasti Caserta a to za páchání kriminální činnosti na území Itálie – prodej drog a jiných omamných látek. Několik měsíců po zatčení, byl tento Nigeriec doprovozen na letiště a vyhoštěn letadlem do Lagosu (v roce 2015).

Afričan byl dokonce podezříván z účasti na činnostech souvisejících s organizovaným zločinem pocházejícím z jeho země. Podle průzkumů provedených v posledních letech se oblast u města Caserta, včetně  pobřeží, staly skutečným “centrem nigerijské kriminální činnosti”.  Zde se organizují všechny druhy jejich aktivit – od těch, které se týkají drog, přes prostituci až po organizaci obchodování s lidmi z Afriky.

Pro doplnění:  zpráva o příjezdech ze 03.11.2019 – v ten den dorazilo 239 migrantů
Dnes ráno loď neziskovky Sea Eye – Alan Kurdi vylodila v přístavu Taranto 88 migrantů o které se před Libyjskými břehy tahala s libyjskou milicí, která se pokusila nakládku neziskovkářů překazit (viz. video nahoře). Pro 2 osoby byl zajištěn převoz do nemocnice během týdne co loď čekala na povolení k přistání (na každé lodi je někdo “nějak”nemocný). 16.10.2019 v Taranu přistála taktéž neziskovková loď Ocean Viking se 176 migranty a následně s novou nakládkou v počtu 104 migrantů 30.10.2019 v Pozzallo – mezi těmito migranty , byl rozpoznán jeden pašerák a tudíž zatčen. Obě lodi nová, nikým nevolená vláda nechala čekat kvůli krajským volbám v Umbrii, aby nepřišli o hlasy – marná snaha, jejich pokus ve volbách se stal naprostým fiaskem. Vyhrála středopravice v čele se Salviniho Ligou. V noci z 2 na 3 listopadu tanker Asso Trenta naložil u Libye 151 osob, které jsou již v italských vodách a jede do přístavu Pozzallo …

  Místo pokuty 250 tisíc eur za nepřijatého migranta hrozí snížení eurofondů

(zdroj: svobodnenoviny.eu, foto: AP)

Komentáře