Šándor upozornil na rostoucí míru nenávisti a agrese, která k podobným činům přispívá. Události v ostravské nemocnici prý ukazují na to, že ani Česká republika není ušetřena masových střeleb.

„To, co se dnes stalo v ostravské fakultní nemocnici, aniž ještě víme cokoli o pachateli a jeho motivu, je otřesný čin. Ukazuje se, že ani my nejsme ušetřeni šílených střelců, o kterých se většina lidí domnívala, že mohou řádit jen v Americe. Nemocnice je klasický měkký cíl, který, má-li sloužit k tomu, k čemu byla zřízena, pak nikdy nemůže být bezpečná. Současná stoupající míra nenávisti, hrubosti, netolerance, sprostoty a agrese mezi občany této země může nebezpečně přispívat k těmto projevům násilí,“ napsal bývalý velitel vojenské rozvědky na svém Facebooku.

https://www.facebook.com/andor.sandor.3/posts/10156352347657105

Podle jeho názoru by události s vysokou mírou pravděpodobnosti nedokázal zabránit ani člověk, který by byl ozbrojený. Pro podobný „zásah“ je totiž potřeba vysoká míra cviku a duchapřítomnost.

„Nevěřte tomu, že když každý z nás bude mít u sebe zbraň, tak něčemu podobnému z dneška vždy zabráníme. Zacházet adekvátně se zbraní je jedna věc, druhou je, schopnost reagovat, když se něco podobného stane. Ano, chce to cvik a „koule“ to zvládnout. Kdo nikdy v takové situaci nebyl, tak neví, o čem mluví,“ dodal Andor Šándor.

Během smutku se nevedou politické kampaně
K událostem v ostravské nemocnici se vyjádřil i mediální expert Petr Štěpánek. Ten v souvislosti s demonstrací Milionu chvilek pro demokracii, jež je naplánována na dnešek dodal, že v době, kdy země drží smutek, se nemají provádět politické kampaně.

„Když země drží smutek, politické kampaně se nevedou, ani se nedemonstruje. Na to ale svazáci z Milionu chvilek kašlou,“ napsal na svých sociálních sítích.

https://www.facebook.com/petr.stepanek.3994/posts/10221521430686283

Střelba v ostravské nemocnici
Dnes ráno došlo v ostravské fakultní nemocnici ke střelbě. Bylo zavražděno 6 lidí, další dva lidé byli těžce zraněni. Útočník se po činu vydal na útěk, když ho policie lokalizovala, spáchal sebevraždu výstřelem do hlavy.

V souvislosti s útokem v ostravské nemocnici vyjádřil premiér Andrej Babiš příbuzným obětí soustrast.

K němu se připojil i prezident republiky Miloš Zeman.

Kardinál Dominik Duka prohlásil, že se modlí za oběti a jejich rodiny.

(zdroj: cz.sputniknews.com, foto: Pixabay)

Komentáře