Video se stalo virálním a získalo přes devět milionů zhlédnutí.

Na záběrech je vidět, jak uživatelka Twitteru pod přezdívkou LennonBenacia plave v masce a s ploutvemi vedle velkého dravce a natáčí ho na kameru GoPro. Pak se rukou dotýká žraločí hrudní ploutve a následuje ho několik sekund. Na videu je vidět, že ryba na nečekaný kontakt s člověkem nijak nereaguje.

„To nejde,“ divili se někteří komentující.
„Jak mohla plavat přímo u tohoto žraloka a zůstat celá a v pořádku,“ ptali se další.
„Dotkla se žraločí ploutve …  a já se nemůžu ani podívat, aniž bych se třásla strachem,“ přiznala uživatelka Twitteru.
Sledující pod přezdívkou shemadd5 hrdinku na videu poznal. Je to známá instruktorka potápění Ocean Ramsey, která napsala knihu o žralocích. Na svém účtu na Instagramu sdílí odvážná potápěčka fotografie a videa s těmito dravými rybami.

Pětimetrový žralok lidožravý napadl ženu
Ve vodách u pobřeží mexického ostrova Guadalupe zaútočil pětimetrový žralok bílý na skupinu potápěčů.

Video z útoku publikovala na svém Facebooku jedna z účastníků skupiny, Nancy Lasuzzo.

Dne 12. října se Nancy Lasuzzo za doprovodu týmu potápěčů ponořila do vod Tichého oceánu ve speciální kleci. Ženě se podařilo natočit na kameru, jak se k ní blíží tento obrovský dravec a snaží se prokousat přes ochrannou klec. Po několika vteřinách se žralok ale vzdal a odplul pryč.

Lasuzzo byla z tohoto zážitku nadšená a své emoce zachytila i na kameru. Na záběrech je navíc vidět, že se za zády ženy nachází skupina potápěčů.

Společnost Islander Charters, která dané potápění zorganizovala, zveřejnila záběry z toho, co se stalo, na svých stránkách na sociálních sítích. Video se okamžitě stalo virálním a získalo desítky tisíc kliknutí.

  Tajemství dějin umění: Kdo je tato ‚bronzová kráska '? + VIDEO

Velký žralok bílý
Velký žralok bílý nebo žralok lidožravý je jednou z největších dravých ryb na planetě. Žraloci tohoto druhu v průměru dosahují délky 4,6 – 4,8 m. Žraloci bílí se vyskytují ve vodách všech oceánů kromě Severního ledového oceánu. Jsou považováni za nejnebezpečnější druh žraloků pro člověka.

(zdroj: cz.sputniknews.com, foto: Pixabay)

Komentáře