„Je nepřijatelné, že ministerstvo školství podporuje islámské zahalování ve školách. Hnutí SPD považuje za šokující soudní rozhodnutí ve věci muslimského zahalování ve škole. Za naprosto nepřijatelné v této věci považujeme i souhlasné stanovisko ministerstva školství,“ napsal Okamura na svém Facebooku.

Podle jeho názoru je demonstrativní islámské zahalování demonstrací nenávistné ideologie

„Demonstrativní muslimské zahalování je v prvé řadě propagací nenávistné ideologie. Hnutí SPD již předložilo zákon, který propagaci takových ideologii zakazuje a také zákon zakazující muslimské zahalování. Zákony nám bohužel vláda nyní blokuje, ale naše hnutí bude trvat na jeho prosazení. Ministerstvo školství Roberta Plagy z ANO totiž ústy mluvčí MŠMT Anety Lednové sdělilo ČTK, že souhlasí s verdiktem Nejvyššího soudu, který rozhodl, že škola nemůže v teoretické výuce zakazovat nošení muslimského šátku,“ dodal předseda SPD.

Okamura se ve věci zastal ředitelky střední školy, okolo které skandál vypukl. Školy podle jeho názoru jsou veřejné a fungují na občanském principu.

„V tomto sporu se české soudy a státní orgány postavily plně na stranu postupné islamizace. Pokud je povinností školy respektovat náboženskou svobodu, tak je otázkou času, kdy výuka bude přerušována tehdy, kdy muslimští žáci budou klekat k modlitbám. Zákony nám bohužel vláda nyní blokuje, ale naše hnutí bude trvat na jejich prosazení,“ uzavřel svůj komentář předseda SPD.

Ovčáček o rozhodnutí Nejvyššího soudu
K rozhodnutí Nejvyššího soudu se na svých sociálních sítích vyjádřil i tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana. Ten poukázal na dvojí metr, kterým se měří křesťanské civilizaci a islámu.

„Civilizace, která utne vlastní kořeny, je odsouzena k postupnému a potupnému úpadku. ‪Urážky křesťanství, zneuctění Ježíše Krista, to je podle českých soudů v pořádku. ‪Zákaz nošení hidžábu ve škole je podle českých soudů netolerantní,“ napsal v příspěvku.

Ovčáček měl na mysli skutečnost, že Česko musí na základě rozhodnutí soudu akceptovat a tolerovat náboženský pluralismus, nesmí diskriminovat či naopak bezdůvodně zvýhodňovat některý z náboženských směrů.

  Jourová ať raději nečte. „Klaus udělal dobře, když je vyhodil.“ Profesor Kiszelly o médiích a zahraničním vlivu v Maďarsku. Věci, které v Česku zatím nezazněly

Rovněž se v jeho statusu naráželo na to, že v listopadu Krajský soud v Brně rozhodl, že se dvě brněnská divadla nemusí omlouvat za uvedení kontroverzních her. Žalobu na divadla podal kardinál Dominik Duka spolu se svým právníkem Ronaldem Němcem. Byl tak potvrzen zamítavý rozsudek městského soudu.

(zdroj: cz.sputniknews.com, foto: Shutterstock)

Komentáře