Zeman uvedl, že migrace z afrických a zemí Blízkeho východu představuje vážnou hrozbu pro evropskou kulturu. Chce, aby Evropská unie okamžitě podnikla kroky:

„Pokud Evropská unie nedosáhne odvahy k posílení svých vnějších hranic, za které neustále chatuje, ale neudělá nic, budeme mít v průběhu (nadcházejícího) roku 10 milionů uprchlíků (z Afriky)… Kultura těchto uprchlíků není slučitelná s evropskou kulturou, čemž sami přistěhovalci rozumí. “

Podle Zemana vedl nárůst muslimů v evropských zemích k „významnému nárůstu kriminality a zvýšení úrovně násilí v uzavřených muslimských komunitách“.

Zeman dlouhodobě kritizuje migraci a zejména islám. V předchozích rozhovorech řekl:

„Pokud chcete nevyřčenou pravdu, nelze islámskou migraci integrovat a nelze ji začlenit do evropské kultury.“

A:

„Myslím, že můžeme existovat společně s buddhismem, hinduismem, šintoistou, konfucianismem, ale nemůžeme spolu existovat s islámem.“ Ve svých posvátných textech zakotvila, že musí vládnout světu a nechat nevěřící podřídit se. “

Bookmakeři považují Zemana za oblíbeného, ​​který vyhraje nadcházející prezidentské volby, které začnou příští týden. Pokud bude zvolen, bude to jeho druhé funkční období jako prezident České republiky. Zprávu přinesl portál Voice.