„To dá predsa rozum!“ hlási Vyoral na to, že v susednom Nemecku zase eliminovali promenádu ​​v plavkách v súťaži o titul krásy, a to preto, že majú ženy odhaľovať skôr svoju osobnosť než krásu.

Autor ďalej s odkazom na britský denník The Times informuje, že v rámci hľadania a podpory „autentických žien“ zasadnú v porote tamojšej Miss iba ženy, pričom sa majú sústrediť na osobnosť a životný príbeh účastníčok.

Riaditeľ Miss Germany Corporation Max Klemmer uviedol, že zmena je reakciou na výskum, ktorý zistil posun zručností a rozhodovacích procesov od mužov smerom k ženám. Uviedol tiež, že budúcnosť poroty tamojšej súťaže krásy nie je výlučne ženská.

„Takže muži, nebuďte smutní, šanca tu je,“ komentoval autor.

Vzletná myšlienka plná dobra, len málinko rodovo nevyvážená a diskriminačná voči mužským porotcom, uvádza Vyoral.

„Ale nesmieme byť príliš úzkoprsí – je to s nami všetko myslené dobre. Ako inak. A životný príbehýchá do hábu politických neziskoviek,“ napísal.

Vyoral ďalej vzhľadom k žiaducemu trendu presadzovanému súčasným mediálno-politickým establishmentom navrhol pre budúci ročník orodovať za burky a nikáb.

„Koniec koncov v burkinách by mohli obnoviť aj tú ohavnú promenádu ​​v plavkách, nie?“

Záverom Tomáš Vyoral dodal názor, ak sú navyše v porote len ženy, existuje reálna možnosť, že navyše tá najkrajšia formou, nie obsahom, nemá šancu vyhrať už a priori. „A nič nenaznačujem, aby bolo jasné!“ Ukončil týmto výrokom článok.

 

Miss Nemecko

Víťazkou súťaže krásy Miss Nemecko 2019 sa stala policajtka zo Stuttgartu Nadine Berneisová (28), porazila 15 ďalších finalistiek, ktoré nemuseli vlani prvýkrát absolvovať promenádu v plavkách. Ako víťazka táto Nemka získala možnosť celý budúci rok cestovať po rôznych krajinách. Ďalej vyhrala auto a oblečenie.

Najkrajšiu ženu Nemecka tento rok budú hľadať len ženy, a to napríklad hlásateľka televízie RTF Frauke Ludowigová, športovkyňa Anna Lewandowski alebo bývalá politička CSU Dagmar Wöhrlová.

Súťaž sa bude konať 15. februára v Europa-Park Arene v Ruste.

(zdroj: hlavnespravy.sk)

Komentáře