Fourquet poznamenal, že pokles francouzské porodnosti – v roce 2019 se narodilo o 70 000 méně dětí než v roce 2014 – vedl k růstu arabsko-muslimských jmen mezi novorozenci. Dodal, že k tomuto trendu přispěly také „trvalé migrační toky, zejména od začátku 20. let“, píše Le Figaro.

„Studium výskytu typů křestních jmen u novorozenců umožňuje zejména agregovat sílu legálních a nelegálních migračních toků, protože až na některé výjimky jsou všechny děti narozené na francouzské půdě registrovány u INSEE [francouzský národní statistický úřad] ], i když jsou jejich rodiče ilegálové, “dodal.

Co se týče boje s klesající porodností, Fourquet neobhajoval německý model masové migrace, ale uvedl, že Francie by se neměla „uzamknout v binární alternativě mezi natalistickými politikami nebo využíváním imigrace“.

„Pokud Německo podporovalo přistěhovalectví, je to proto, že věk odchodu do důchodu je již velmi vysoký a míra nezaměstnanosti je na nejnižší úrovni (3,5%). Francie by mohla hrát na těchto dvou pákách, a zejména na míře nezaměstnanosti, k výraznému zvýšení počtu přispěvatelů, než se uchýlí k dalšímu přistěhovalectví, “uvedl.

Demografické posuny byly také pozorovány u náboženských skupin ve Francii. Zpráva vydaná minulý rok ukazuje, že v 18 až 29leté demografii bylo nyní tolik praktikujících muslimů jako praktikujících římských katolíků…

(zdroj: svobodnenoviny.eu)

Komentáře