Radim Fiala na svojom Facebooku okomentoval správu o tom, že je Haidar A. súdený za ďalší, tentoraz šesťnásobný, pokus o vraždu. Fiala zdôrazňuje, že dotyčný v novembri 2016 spôsobil nožom hlboké zranenia na krku Omarovi A. Počas vynesenia rozsudku za tento zločin sa však vrhol po služobnej pištoli päťdesiatpäťročného policajta, našťastie ho strážcovia premohli, spútali a zabránili nešťastiu. Haidar totiž priznal, že chcel zastreliť všetkých päť sudcov aj prokurátora.

V tejto súvislosti český politik pripomenul tiež prípad afrického migranta Abdallaha Ibrahima Diallo, ktorý podľa všetkého znásilnil českú dievčinu pri Lukavci. Radim Fiala upozornil, že je dotyčný v Nemecku vedený ako „osoba s agresívnymi pohnútkami„ pre skoršiu trestnú činnosť. Fiala tak upozornil na to, že ho Nemci nechali chodiť na slobode.

„Keby bol tento násilník v nemeckom väzení a nebol v „režime strpenia„, alebo keby bol vyhostený späť do Afriky, nemusela byť česká dievčina znásilnená! A české i nemecké ženy by nemuseli byť vraždené či znásilňované, keby sem do Európy Merkelová nepozvala takú násilnícku čatu a nenechávala ju pohybovať sa voľne na slobode!“ uviedol.

Na konci postu zdôraznil, že hnutie SPD nechce, aby sme dopadli rovnako ako islamizovaná západná Európa, kde sa mnohokrát ľudia boja vyjsť na ulicu, aby ich nepobodali či nezavraždili imigranti. Uviedol, že „odmietajú masovú imigráciu a požadujú možnosť kontroly našich hraníc, aby sa sem nemohli dostať nelegálni imigranti a teroristi.„ Dodal tiež, že hnutie SPD už predložilo aj návrhy zákonov na zákaz nenávistnej islamskej ideológie a zákaz islamského zahaľovania, čo bohužiaľ Babišova vláda a ďalšie strany v snemovni blokujú.

 

Fiala vyzval k obrane hraníc V4

Radim Fiala, podpredseda hnutia SPD, na svojom Facebooku pred niekoľkými dňami zdieľal tiež informáciu o tom, že Maďarsko oplocuje svoje hranice a stráži ich vo dne v noci. K postu pripojil výstižný obrázok a k podobnému opatreniu vyzval aj Vyšehradsku skupinu.

„Maďari už svoje hranice opevnili a strážia ich vo dne v noci! Teraz je na čase opevniť celú vonkajšiu hranicu štátov Vyšehradskej skupiny!“ je uvedené na fotografii, ktorú Radim Fiala zdieľal.

Fiala sa potom svojich sledovateľov opýtal, čo si o tom myslia. Niektorí z nich uviedli, že sú pripravení pomôcť aj zadarmo. Iní sú toho názoru, že by k tomuto kroku malo skutočne pristúpiť aj Česko.

„Pokojne si urobím barikádu a budem pomáhať pri stavbe zadarmo,“ uvádza Miroslav Janiga.

„Ja si myslím, že urobili veľmi dobre. A my by sme tiež nemali váhať,“ pridáva sa Jaroslav Polach.

(zdroj: hlavnespravy.sk)

Komentáře