Jsou udivení ve své podstatě z toho, že nejsou navěky státem garantovány současné zisky. Navěky nikoli, stačí alespoň do smrti, že? Když chce soukromý sektor vyplatit zisky od státu, je v tom vždy cosi nemravného. Ale za této situace, kdy v Evropě umírají tisíce lidí denně, je to nechutnost. Počítám, že spousta těchto lidí byla i mezi oněmi lyžaři, kteří sem vir přitáhli a i  přes varování vlády měli nutkavou potřebu cestovat do epicentra nákazy v Itálii. Díky těmto výletníkům bude mít Česká republika pravděpodobně nejhorší průběh epidemie ze všech zemí bývalého Východního bloku. Je to dáno tím, že tito koronavirus současně zavlekli do všech krajů a většiny okresů. Je plošně rozložen a dosud čekal na kritické množství jeho koncentrace na omezeném území, což se stane, jakmile v každém kraji dosáhne počtu 200 – 300 nakažených. Ve skoro každém kraji tudíž hrozí velmi brzy vlastní epicentrum šíření nemoci.

Se svojí hloupostí a řečmi o ,, mírné chřipce“ stačil ještě začátkem března vystoupit profesor Jan Pirk. Nutno dodat, že ten sem virus nezavlekl a za tehdejší vyjádření se sám omluvil. Tuto vlastnost absentuje v ČR malá, ale hlasitá skupina křiklounů. Ti naopak ještě uráželi lidi s jiným názorem, které tradičně označili za ,,socky“. Tato vrstva společnosti je natolik egomaniakální, že jakékoli omezení jejich plánů a představ bere jako ,,útok závistivců“ na jejich za všech okolností přednostní a oprávněné zájmy. Pomřou-li ostatní spoluobčani, to jim vůbec nevadí, hlavně ať rakve nehyzdí selfie fotky. Jejich italští, francouzští a španělští bratři je zdraví, ti se také neradi ,, omezují“ kvůli ostatním a na autobusy odvážející seniory tito vyznavači ,,pravdy a lásky“ hází kameny (asi místní vyznání účty a vděku předkům ) – viz.

  Nechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má na mysli

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/mladi-spanele-hazeli-kameny-na-autobus-s-evakuovanymi-penzisty-40318213 .

Hlavně vezměte u nás kameny Holubové, která chtěla nechat důchodce ,, vychcípat“, nebo uspořádá s Minářem soutěž ,,milion šutrů pro důchodce“.  Vysvětlení od vojáka morálním mrzákům, kteří chtějí obětovat důchodce a nemocné:

Ale zpět k tématu : Z čeho by vláda jako měla vypočítat jejich „ušlý zisk“?  Z křišťálové koule nějaké čarodějnice z Bruselu? Může někdo z nich odpovědně prohlásit, že by k nim do restaurace, cestovní kanceláře nebo jiného podniku, pakliže by zůstal otevřený, chodilo stejné množství zákazníků jako předtím, když všude okolo řádí epidemie nového typu SARS viru? Myslím, že většina občanů je ráda, za to, že vláda alespoň nějaká opatření k zamezení zbytečně velkému šíření viru ( rozuměj zbytečně velkému počtu nakažených a mrtvých ) učinila. Je to prostě nutné, udělalo se to, protože nebylo nazbyt.

Majetek živnostníkům a podnikatelům nikdo nebere, jen došlo k omezení či pozastavení činnosti v některých odvětvích. Vláda se alespoň snaží, aby měli různé úlevy na daních, OSVČ postižené opatřeními částečnou kompenzaci 15 tisíc korun měsíčně, ošetřovné, apod. Zisk nemůže nikdo garantovat, je to zkrátka riziko podnikání. Jestli nemůžou pár měsíců existenčně přežít, asi to moc dobří podnikatelé nebyli, ale slovy mnohých jsou tzv. ,, podnikatelské socky“. Pokud splácí hypotéky nebo úvěry a hrozilo by jim, že přijdou o dům nebo byt ( případně o celou firmu nebo živnost ), kde bydlí, tak by se jim mělo pomoci jako všem ostatním občanům v této situaci. Ale aby si na úkor ostatních nárokovali naprostou garanci zisku ( a tu by vážení asi chtěli i kdyby vypukla válka s Ruskem, kterou v zájmu americké elity prosazovali politici demobloku ), místo toho, aby třeba prodali přebytečná auta, apod., je opravdu výjev z psychiatrické nemocnice. To už je nemoc. Ano nesouhlasím se současným režimem, který upřednostňuje zahraničí nadnárodní korporace a domácí oligarchy, raději by měl podpořit domácí podnikatele a živnostníky. Ale Ti by neměli zapomínat, že to byli ve většině případů právě oni, kdo podporovali současný režim až do dnešního stavu. Všechny ty církevní restituce, peníze solárním baronům, to vše dělali politici, které většina lidí nevolí. A Babiš má teď dělat co? Ano, přišlápne ty menší a nejmenší, protože nebude ztrácet čas v zájmu stability, spory s těmi, kteří začnou dělat miliardové kampaně. Ostatní křiklouny přežije. To, že velkou část občanů nezajímá, co bude s ,, nějakými“ živnostníky a malými nebo středními podnikateli, je hlavně otázka jejich vzájemného vztahu ve společnosti. To, že někteří klesli do morálního bahna, když podporovali ( a hlavně dosud podporují ) proti zájmu všech a většiny kalouskovské neoliberální politiky, kteří likvidovali české pracující rodiny, uškodilo jejich podnikání a pověsti více, než celý koronavirus. Zkrátka, jak do lesa celé roky a desetiletí volali, tak se jim teď odpovídá.  Takže ,, podnikatelské socky“ ,kapitalismus, který tyto ,,socky“ hlásají jako svobodu, nepodporuje. Zvykejte si. Můžete jít spolu s neziskovčíky pracovat – tj. montovat do německé manufaktury, tedy pardón, korektně do ,, české ekonomiky pro zahraniční investory“. Hned vlevo a vpravo vedle vás budou pracovat ,, české socky“, tak si to u nich zase nepokazte…

  Gang Švédů mluvící arabsky okradl a ponížil chlapce

 

Daniel Novák

 

Komentáře