Mahmúd Ahmadínedžád řekl: „Světu je jasné, že zmutovaný koronavirus byl vyroben v laboratoři, vyráběli ho válečné sklady pro biologické války patřící světovým mocnostem a že představují hrozbu pro lidstvo ničivější než ostatní zbraně, které se zaměřují na lidstvo.“ V Íránu roste počet případů koronaviry a existují obavy, jak vláda zareaguje. Nejvyšší vůdce země, Ayatollah Ali Khamenei, řekl, že virus nebude mít na zemi vliv dlouho a zmizí.

Ayatollah Ali Khamenei řekl: „Nechci říkat, že je to nedůležité, ale nesmíme přehánět, koronavirus na zemi nebude mít vliv dlouho a odejde.“

„S pomocí našich kolegů v BBC Persian jsme se snažili spojit to, co se děje v Íránu.“

Bývalý vůdce zaslal kopii dopisu generálnímu tajemníkovi OSN Antonio Guterresovi v pondělí.

V dopise prohlásil, že COVID-19 je „nová zbraň pro založení a / nebo udržení politické a ekonomické nadvlády v globální aréně.“

Pokračoval tím, že chřípková nemoc, která nakazila desítky tisíc, byla „vyrobena v laboratořích“ „válečnými sklady biologické války patřící světovým hegemonickým mocnostem“.

Ahmadínedžád, který během svého funkčního období podporoval ničení Izraele, uvedl, že nemoc je ničivější než jaderné a chemické zbraně. Informuje portál Express.co.uk.

Koronavirus postihl zejména Írán, kde bylo infikováno více než 7 000 lidí a zemřelo nejméně 237 lidí.