Dr. Gauthier uvedl, že má obavy, že jeho nemocnice nemusí být schopna poskytnout počet ventilátorů, které vysoce riziková populace potřebuje.

„V jednu chvíli možná nebudeme mít jiné možnosti,“ řekl pro CBC News.

„Je to podle mně dobrá možnosť, protože buď, necháme lidi umírat nebo jim dáme šanci.“

Podle kanadského tisku dr. Gauthier říká, že se o tento nápad už jednou pokusil, pro oběti hromadného střílení v Las Vegas v roce 2017.

Jeho kolega, Alan Drummond, sdílel fotografie opraveného ventilátoru, ocenil práci dr. Gauthiera a vtipně ho nazval „zlým géniem“.

„Takže za deset minut zlý génius, který je jedním z našich anesteziologů s GP (s PhD v diafragmatické mechanice), zvýšil kapacitu našich ventilátorů ve venkovských nemocnicích z jedné na devět !!!“ tweetoval.

Tweet se líbil více než 63 000krát a byl přesměrovat více než 14 000 krát.

„Prosím, podělte se přesně o to, co udělal, abychom mohli sdílet a dostat se do nemocnic a všude!“ jeden uživatel Twitteru napsal. Informuje DailyMail.

Dokonce i Elon Musk, miliardář a zakladatel Tesly a SpaceX, komentoval a napsal: „Zajímavé vlákno.“

RSS Protext – kultura

  • Nákupní centrum Palladium představí exotickou cestovatelskou výstavu „Tajemná Indonésie“
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Unikátní výstava „Tajemná Indonésie“ bude slavnostně otevřena vernisáží 6. 12. 2023 v 17.30 hodin v nákupním centru Palladium v Praze. Účastníci vernisáže se mohou těšit na přivítání indonéskou velvyslankyní, taneční vystoupení nebo drobné indonéské občerstvení připravené indonéskou ambasádou. Výstavou provede organizátor výstavy, jednatel cestovní kanceláře CK Livingstone, Rudolf Švaříček.Výstava […]
  • Ve Výstavní síni Mánes se konala 1. sálová aukce Art Capital
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Art Capital/1. sálová aukce/Výstavní síň Mánes/3.12.2023Ve Výstavní síni Mánes se konala v neděli 1. sálová aukce Art Capital, během které byla vydražena umělecká díla v celkové hodnotě 16,887.600 Kč, s aukční přirážkou 20 %. Do aukce se zapojilo přes 200 dražitelů a prodejnost dosáhla 81 %.Vrcholem večera a současně […]
  • Darujte zážitek plný filmové hudby
    Praha 5. prosince 2023 (PROTEXT) - Lámete si hlavu s dárkem pro filmového nebo herního nadšence? Se vstupenkami na koncerty Filmové filharmonie jistě nesáhnete vedle. Po novém roce chystá orchestr nejoblíbenější programy FANTASY a GAMES.Nezůstane se na ně prášit ve skříni, málokdo je bude chtít vyměnit, a navíc si je můžete užít společně. Zážitky jsou […]