Štěpánek označil kancléřku sousedního Německa za „nejškodlivější političku“ v dnešní Evropě.

„Angela Merkelová je nejškodlivější politička novodobé evropské historie. Všechna její zásadní rozhodnutí byla a jsou chybná. Když vlna tsunami v japonské Fukušimě zaplavila jadernou elektrárnu, Merkelová zrušila v Německu jadernou energetiku. Kvůli německým větrníkům nyní hrozí blackouty i naší energetické síti. Když v roce 2015 nastala migrační krize, Merkelová pravila: Wir schaffen das! Výsledky vidíme – obvykle v černé kronice – den co den,“ napsal člen české Trikolóry.

„Aktuálně se celý svět potýká s pandemií koronaviru a Merkelová stoicky konstatovala, že se nakazí 70 procent Němců. Bez komentáře. Asi pohoda,“ dodal.

Uživatelé rychle zareagovali na Štěpánkovu analýzu: „Německá vláda zvažuje, že kvůli dopadům šíření koronaviru na ekonomiku bude nucena některé firmy zestátnit, uvedl ministr financí Olaf Scholz,“ dodal další bod uživatel Jaroslav Berka.

Většina sledujících Štěpánka podpořila, ale někteří se postavili za Merkelovou. Jako například uživatel Bohuslav Chalupa: „To nebyla jenom její rozhodnutí – to byla a jsou rozhodnutí celé německé vládnoucí politické reprezentace, a protože jsou vyneseni k moci volbou Němců – jsou to rozhodnutí Němců,“ napsal.

Merkelová o koronoviru
Angela Merkelová dříve prohlásila, že asi 70 % německé populace by mohlo být nakaženo novým koronavirem.

„Virus je v Evropě a my pro to musíme mít porozumění,“ řekla Merkelová na tiskové konferenci o vypuknutí COVID-19.
Podle ní může být nakaženo 60–70 % Němců, jelikož léčba na koronaviry dosud nebyla nalezena a lidé si zatím nevyvinuli imunitu.

zdroj: cz.sputniknews.com

Komentáře