Emmanuel Macron nesúhlasí s tým, že niektoré členské štáty EÚ uzavreli svoje hranice, aby tak zabránili šíreniu ochorenia COVID–19, ktoré v súčasnej dobe sužuje celý svet, Európu nevynímajúc. K jeho kritike sa však vyjadril šéf Sociálnej a priamej demokracie Tomio Okamura, ktorý si rozhodne nebral servítku pred ústa.

„Neskutočná arogancia a drzosť. Francúzsky prezident Macrona skritizoval tie krajiny EÚ, ktoré uzavreli hranice! Pripojil sa tak k šéfke Európskej komisie von der Leyenovej. Tento panák chce spoločne s Mutti Merkel, ktorá do Európa zavliekla viac ako milión migrantov, vládnuť Európe? Mal by mlčať a mal by sa starať o Francúzsko!“ uvádza sa v úvode príspevku rozhorčeného Okamuru.

 

Podľa jeho slov ide o neskutočnú drzosť Bruselu. Navyše Únii vyčíta, že v aktuálnej situácii s koronavírusom vôbec nijako nezakročila.

„Európska únia, ktorá proti šíreniu koronavírusu neurobila vôbec nič, kritizuje členské štáty za to, že uzatvárajú hranice a chránia svojich občanov! Na to fakt človek už nemá slov! Hranice sa mali naopak uzavrieť oveľa skôr. Európska únia, nielen, že nepomôže, ale navyše škodí!„ myslí si šéf SPD.

Politik potom ďalej uviedol, že rozhodne „nestojíme o takéto profesorské rady mudrcov z Bruselu a Paríža, ktorí vedú vďaka islamizácii a podpore imigrácie i svoju šialenú ekonomikou a eurom Európu ku krachu„. Poukazuje tiež na to, že zrejme nie je žiadna náhoda, že tam, kam sa migranti pozývali a kde prechádzali po státisícoch, je situácia v šírení nákazy najhoršia.

„V Nemecku kancelárka hovorí o nákaze 70% obyvateľov. V Taliansku vláda bez vlasteneckej Ligy Mattea Salviniho opäť viedla proimigračnú politiku a otvorila prístavy. Dnes zomiera takmer 200 Talianov denne,“ uvádza.

V závere sa potom Okamura pustil ešte do súčasnej Európskej únie, ktorá je podľa jeho názoru nepriateľom číslo jeden pre existenciu našej krajiny a nášho národa.

„Kto to nevidí, je politicky slepý, zastrašený, kúpený alebo priamo kolaborant zrádzajúci svoju krajinu. Tiahnite do čerta pani von der Leyenová a pán Macron. To sú naše hranice a tie strážime, keď je národ v nebezpečenstve,“ doplnil.
Francúzsko a koronavírus

Francúzsko však tiež vzhľadom k šíreniu pandémie zavádza rôzne opatrenia. Napríklad, od utorkového poludnia obmedzí pohyb obyvateľov na verejnosti. Znamená to teda, že Francúzi budú môcť opúšťať svoje domovy len v najnutnejších prípadoch, ako sú nákupy potravín a liekov, cesta do práce či návšteva lekára. Toto obmedzenie má pritom platiť najmenej pätnásť dní.

Krajina už cez víkend uzavrela postrádateľné obchody, kaviarne a reštaurácie. Zatvorené od včerajšieho dňa zostali tiež škôlky, školy či univerzity.

Rovnako tak sa podľa Macrona odkladá druhé kolo miestnych volieb, ktoré naplánovali na nedeľu. Zatiaľ nie je jasné, kedy sa druhé kolo komunálnych volieb uskutoční. Premiér Édouard Philippe ako nový termín navrhol 21. júna.

Vo Francúzsku sa už novým koronavírusom nakazilo celkom 6 633 osôb a 148 ľudí chorobe podľahlo. Celkom sa uzdravilo 12 pacientov.

zdroj: hlavnespravy.sk

Komentáře