„Vím z první ruky, jak je to nebezpečné,“ řekl bratranec Justin Anthony o koronaviru. „Každý pořád říká, že to nemá dopad na mladší lidi. Ale tady je 12letá bitva o život. Lidé musí praktikovat sociální distancování. Lidé se musí starat o své děti. Lidé to musí brát vážně.“

Emma, ​​která je hospitalizována v dětské zdravotní péči v nemocnici Atlanta-Scottish Rite Hospital v Atlantě, neměla žádné předchozí příznaky a v poslední době nikam necestovala, uvedl Anthony. Řekl pro CNN, že Emmina matka mu dala svolení sdílet svůj příběh.

Zatímco velká část obav kolem koronaviru byla zaměřena na starší dospělé a na ty, kteří již mají stávající podmínky, u mladých dospělých, dětí a kojenců se mohou u COVID-19 vyvinout i závažné infekce.

V recenzované studii zveřejněné minulý týden vědci vyhodnotili údaje o více než 2 000 dětských pacientech napříč sedmi provinciemi v Číně, kterým byla diagnostikován koronavir mezi 16. lednem a 8. únorem. Informuje Yahoo.

Zjistili, že 90% dětí bylo buď asymptomatických, nebo mělo mírné nebo střední příznaky COVID-19, včetně 39%, u kterých se vyvinula pneumonie, aniž by se projevily zjevné příznaky, u asi 50% se u nich vyvinula horečka, únava, bolest v krku, kašel nebo dušnost dech, a 4%, kteří nevykazovali vůbec žádné příznaky.