Český poslanec a  předseda hnutí Jednotní – alternativa pro patrioty Lubomír Volný na svém Twitteru sdílel status nezávislého švédského novináře Petera Swedena, který uvedl, že jedna tamní seniorka na Facebooku psala „nenávistné projevy“, za což dostala trest v podobě tří měsíců vězení. Naproti tomu mladík s muslimským jménem Husajn dostal za sex s nezletilou dívkou jen 75 hodin Komunitní služby.

„Švédsko. 65letá žena, která na Facebooku napsala „nenávistné projevy“, dostala 3 měsíce vězení. 19letý Husajn měl sex s 13letou dívkou. Trest? 75 hodin Komunitní služby. Lidé jsou ve Švédsku tvrději trestáni za zveřejnění „projevů nenávisti“, než když zneužijí dítě, ŠÍLENÉ,“ napsal Volný na Twitteru s odkazem na nezávislého švédského žurnalistu.
První incident, který se týká trestu pro ženu v pokročilém věku, se měl evidentně uskutečnit před dvěma roky. Švédský portál svt.se v říjnu roku 2018 napsal o 65leté ženě, odsouzené k vězení kvůli tomu, že kritizovala islámský režim a následky migračního systému. Později o tom v angličtině napsal server Voice of Europe.

Poslanec už loni sdílel příspěvek švédského novináře, v němž se psalo o bombových útocích, kterým čelí celé Švédsko. V roce 2018 došlo k 162 výbuchům, loni k více než 200. Ve zdrojích se uvádí, že devět z deseti pachatelů švédských gangových přestřelek tvoří přistěhovalci první nebo druhé generace.

Reportáž o migrační krizi ve Švédsku
Poslanec Lubomír Volný na konci loňského roku na svém facebookovém profilu sdílel video, které natočil tým australských novinářů v Rinkeby na předměstí hlavního švédského města Stockholm, které je většinou obýváno migranty.

Reportáž o migrační krizi ve Švédsku připravovali počátkem roku 2016 novináři australského televizního pořadu 60 Minut, který je vysílán v neděli večer na televizní stanici Nine Network. Pojednává o eskalujícím počtu uprchlíků na území této severoevropské země. Výsledek videa ale překvapil a šokoval nejen diváky, ale také samotné reportéry.

zdroj: cz.sputniknews.com

Komentáře