Oběti útoku, která neměla utrpět životu nebezpečné zranění, se podařilo vlastními silami dostat domů, odkud přivolala policii. Další podrobnosti o tomto případě nejsou známy. Mluvčí policie Nils Norling bulvárnímu deníku Aftonbladet řekl, že zatím se neví, zda tento čin souvisí s předchozími případy.

O zatím nejbrutálnější případě informoval deník Aftonbladet v druhé polovině prosince. Sedmnáctiletá dívka tehdy znásilnili zatím neznámí pachatelé, přičemž následně jí do klína vylily hořlavou kapalinu a zapálili ji. Přesný rozsah zranění oběti není znám. Policie na základě záběrů bezpečnostní kamery zadržela jednoho z předpokládaných pachatelů. Nejmenovaný policista švédským médiím řekl, že takový brutální čin během své 35-leté kariéry nezažil.

K děsivým hromadným znásilňování žen přišlo v listopadu i ve čtvrtích Södervärn a Segevang. Policie konkrétní informace nezveřejnila, ale mluví o „zneužívání hraničícím s mučením“ a „velmi závažném násilí“.

Zmíněné případy vyvolaly mezi obyvateli Malmö pobouření a demonstrace proti imigrantům a proti nečinnosti policie. Zástupce policejního šéfa Malmo Mats Karlsson ženám před Vánocemi doporučil, aby po setmění nechodili ven samy. Později však řekl, že šlo o nevhodnou formulaci. Článek vyšel koncem roku 2017.

Takto pred časom vítali utečencov niektorí obyvatelia Malmo_foto_archiv

zdroj: napalete.sk

Komentáře