„Tancem proti koronaviru bojují i osobnosti ČT. Mytí rukou, rouška, dvoumetrový odstup – redaktoři Událostí Brno připomněli hravou taneční choreografií nejdůležitější bezpečnostní pravidla a opatření. Taneční výzvu přijal i moderátor AZ-kvízu Aleš Zbořil,“ pochlubil se za brněnskou redakci Newsroom ČT24.

Na záběrech moderátor Zbořil, redaktorky Barbora Žítková a Lucie Kučerová a další tancují na známý text Zlatíčka. V rouškách, s hygienickými pomůckami a s dvoumetrovými odstupy.

https://www.facebook.com/watch/?v=501495577402127

Uživatelé své emoce po zhlédnutí nového videa od ČT neovládli a zanechali spoustu výsměšných komentářů.

„Jak moc člověk musí být mentál, aby mohl dělat v ČT?… a tohle se točí za naše peníze,“ reagoval v komentářích Jan Hlinka.

„Počet sebevražd po zhlédnutí tohohle díla jde nahoru. Smažte to, než se stane neštěstí,“ napsal sledující David SilentCut Rudolf.

„Chudák vir. Až TOTO si nezasloužil,“ dodala Hana Václavíková.

Další video o koronaviru na zlepšení nálady
Dříve jsme sdíleli video z La Pazu, na kterém bolivijští policisté oblečení v kostýmech koronaviru hlídkují v ulicích hlavního města. Takovým způsobem chtěla policie přitáhnout pozornost občanů a připomenout jim velkou důležitost karantény a hygieny během pandemie.

„V této mimořádné situaci v oblasti národního zdraví jsme vymysleli tyto kostýmy, které umožňují vzdělávat občany tvůrčím způsobem,“ uvedl plukovník místní policie.

Covid-19
Úřady ČLR 31. prosince 2019 informovaly Světovou zdravotnickou organizaci o případech neznámé pneumonie ve Wu-chanu v centrální části země (provincie Chu-pej). Odborníci zjistili původce choroby – nový typ koronaviru.

WHO uznala epidemii za mimořádnou situaci mezinárodního významu a dala chorobě oficiální označení Covid -19. Dne 11. března pak generální ředitel Světové zdravotnické organizace informoval o vyhlášení pandemie Covid-19.

Mezi příznaky patří horečka, kašel, dušnost. Odborníci Fakultní nemocnice univerzity Wu-chanu zjistili, že symptomy připomínající nachlazení nebo chřipku se objevují až v pozdních stádiích onemocnění, na začátku může jít o atypický vývoj pneumonie.

zdroj: cz.sputniknews.com