Na brněnské mešitě se na počátku roku objevil nápis vzkazující: „Nešiřte islám v ČR! Jinak vás zabijeme!“ Předseda Ústředí muslimských obcí Muneeb Hassan Alrawi hovoří o první vyhrůžce takového kalibru, která se objevila mimo prostředí internetu. V muslimské komunitě podle něj vyvolala strach.

„Někteří to berou jako danou realitu a doufají, že nedojde k uskutečnění. Další, zvláště ti, jejichž děti navštěvují mešitu, z toho mají větší strach,“ přiblížil v rozhovoru pro ČT24.cz

Podle Alrawiho takové vyhrožování muslimům poškozuje celé Česko. „Jsem překvapený, jak daleko se dostala zpráva o vyhrůžkách smrtí muslimům, což určitě neprospívá jménu České republiky a českého lidu,“ poznamenal.

„Právo šaría nemůže být nad českým právem – právem platným v dané zemi. To by si měl každý muslim uvědomit. Když se tady přihlásí k pobytu nebo je Čechem a hlásí se k islámu, tak má respektovat zákony této země. Pokud něco není v souladu s jeho vyznáním, tak si to musí nechat pro sebe,“ řekl Alrawi pro ČT24.cz.

Komentáře