Fiala se ve svém příspěvku na sociální síti vyjádřil ke slovům českého slavíka, které se týkaly migrační krize, Islámského státu apod.

„Mistr má opět pravdu… Držíme mu palce!“ napsal Fiala na Facebooku a k postu připojil odkaz na článek Týdeníku.cz, kterému Gott v minulosti poskytl rozhovor.

Na fotografii, která je zveřejněna u postu, stojí: „Pokus dostat sem diverzanty je jen moderní způsob války. Dělají to důmyslně, strkají před kamery novinářů děti. Viděli jste to také, ne? Nepřemýšlíte o tom? Podívejte, jak se ty děti prosebně dívají… A nepomozte jim… Ale za nimi jsou k zahlédnutí mladíci s mobilními telefony, kteří kalkulují, posílají si zprávy a tvrdí, že jdou za příbuznými do Evropy.“

Reakce lidí na sociální síti na tento post byly převážně pozitivní. Souhlasili jak s názorem Gotta, tak s názorem Fialy. A Mistrovi, který nedávno oznámil, že je nemocný, přáli hodně zdraví.

„Vždy moudrý a velice inteligentní pan Gott. Pevné zdraví přeji, pane Gott. Jste silná a milovaná osobnost!“ stálo v jednom z komentářů.

A i další komentáře byly souhlasné: „Souhlasím s vámi Karle.“

Našlo se ale i pár jedinců, kteří si neodpustili rýpanec a doporučovali, aby si lidé prvně celý článek pozorně přečetli.

„Tento článek vyšel někdy v roce 2016 při prvních problémech Karla Gotta . Za několik dní, možná týdnů tento rozhovor o migrantech pan Gott veřejně odvolal a omlouval to svojí nemocí, že to tak nemyslel atd. Je jasné, že ho někdo vyzval, aby se do imigrace nemontoval. Možná mu bylo i vyhrožováno, nevím. Jeho omluvu mu nezazlívám. Vím, že pokud chtěl dál zpívat, nic jiného mu asi nezbývalo. To prohlášení jsem v televizi slyšel na vlastní uši. Taková je pravda. Samozřejmě mu přejí brzké uzdravení,“ okomentoval věc další uživatel.

  Essen: Banda arabských dětí přepadla a pobodala německé

Rozhovor pro portál Týden.cz

Zmiňovaný rozhovor vyšel na českém portálu na začátku dubna roku 2016. Mistr k němu svolil poté, co úspěšně překonal rakovinu mízních uzlin. V rozhovoru se tak Gott rozpovídal o tom, co dělal v nemocnici, zmínil svůj koncert, ale také hovořil o uprchlících, iluminátech, náboženství, andělu strážném a posmrtném životě. Napsal portál cz.sputniknews.com.

 

Komentáře