Francouzská vláda se zavázala zastavit násilí a poslala elitní policejní jednotky do normálně klidného francouzského hlavního města Burgundska, aby zastavila eskalující konflikt.

Masivní otevřené střety mezi ozbrojenými gangy migrantů v ulicích jsou snad jedním z největších takových projevů, jaké kdy západní země viděly. Jak dokládají četná videa zasílaná na sociální média, po celé dny se ve městě ozývá zvuk střelby a není jasné, kolik mrtvých nebo zraněných je skutečně způsobeno nemožností francouzských policejních složek získat přístup do určitých oblastí město.

Policie, která se drží zpět, zatím zatkla pouze čtyři lidi, z nichž všichni mají status uprchlíka, a poslali na místo posily, informovala BBC. Podle řady bezpečnostních zdrojů policie problém vůbec nemá. Píše portál RMX.

„Nádherný multikulturalismus! Nové video ze střílení mezi přistěhovalci v Dijonu, městě bez zákona. Lidé jsou vyděšení. Jsou to skupiny Alžířanů a Čečenců, kteří se střetli s baseballovými pálky a železnými tyčemi,“ napsal jeden uživatel na Twitteru.

Násilí odsoudil starosta François Rebsamen a francouzské ministerstvo vnitra. Prezident Emmanuel Macron vyzval ministerstvo vnitra, aby vyloučilo všechny násilníky ze země.

Marine Le Pen, vedoucí Národního shromáždění (dříve Národní fronty), spěšně dorazila do Dijonu a řekla, že „nevím, jestli jsme na Divokém západě nebo v Bagdádu.“

Na Twitteru napsala: „Moratorium na imigraci, daňové vyšetřování podezřelých bohatých životních stylů, demontáž mafiánských sítí, vyhoštění zahraničních zločinců: Musíme získat zpět ztracená území republiky!“

Komentáře