Nie je snáď týždňa, kedy by sa na slovenskej politickej scéne neobjavil nový škandál. Tentoraz sa ho malo dopustiť Kollárove Hnutie Sme rodina. To podľa strany Progresívne Slovensko dosadzuje svojich straníckych funkcionárov a blízkych spolupracovníkov na najvyššie miesta úradov práce na Slovensku.

„Podľa medializovaných informácií v týchto dňoch končí 26 zo 46 riaditeľov po celom Slovensku, ďalší ich majú nasledovať čoskoro,“uvádza sa v tlačovej správe Progresívcov. Minister práce Milan Krajniak pritom podľa nich ešte v máji vyhlásil, že vláda neplánuje plošné odvolávanie riaditeľov na úradoch práce.

„V skutočnosti dochádza k plošnému odvolávaniu a menovaniu riaditeľov, a to na len základe politickej príslušnosti a opäť bez otvorených a transparentných výberových konaní, ktoré by garantovali výber kvalifikovaných odborníkov,“ vyjadril sa člen predsedníctva strany Progresívne Slovensko Branislav Vančo. Novými riaditeľmi úradov práce sa podľa Progresívneho Slovenska aj za tejto vlády stávajú politickí nominanti, ktorí s agendou úradov práce nemajú absolútne žiadne skúsenosti a nespĺňajú ani ďalšie predpoklady na výkon takejto funkcie.

„Sú nimi napríklad okresní alebo krajskí predsedovia Sme rodina (v Banskej Bystrici alebo v Lučenci), podnikateľ a neúspešný kandidát na poslanca za Sme rodina (v Košiciach) alebo odborník Sme rodina na poľnohospodársku výrobu (v Prievidzi)“, dodáva Vančo. Matovičova vláda pritom podľa neho vo svojom programovom vyhlásení sľúbila, že zabezpečí profesionálnu a transparentnú štátnu správu, a to aj prostredníctvom spravodlivých, transparentných a na pravidlách založených postupoch.“Vláda však po fiasku s netrasparentnými politickými nomináciami na prednostov okresných opätovne porušuje svoje sľuby, ktoré zostávajú zase len na papieri,“ tvrdí Progresívne Slovensko.

(SCa)

Komentáře