Lidé z oblasti vymáhání práva v Murmansku nechtějí tento problém eskalovat potvrzením skutečnosti. Ve skutečnosti není potřeba: existuje mnoho důkazů o sociálních médiích, kde si místní obyvatelé vyměňují své komentáře a účty očitých svědků; s velkým potěšením.

Před časem bylo oznámeno, že skupina asi 50 migrantů ze Středního východu a Afghánistánu byla deportována z Norska na základě jejich nevhodného chování. Lidé byli posláni zpět do místa, odkud vstoupili do Norska, do Ruska.

Problém je, ve srovnání s „osvícenou Evropou“, Murmansk nedělá tak dobře toleranci. Migranti se pokusili utíkat a schovávat se v blízkém sousedství, ale byli objeveni a „vzdělaní“. Kdyby to nebylo pro policii, všechno by se mohlo stát kyselým, zvláště když vezmeme v úvahu mrazivé teploty v Murmansku. Případ ste stal v roce 2017.

Zajímavé je, že místní účastníci také říkají, jak policie říkala jednu věc, zatímco dělala další: ne-tolerantní důstojníci prohlásili „zákon především“ a současně se zabývali „vzděláváním hostů“ podle novin.ru.

Nakonec 18 migrantů vyžadovalo lékařskou péči a bylo ošetřeno pro zranění v místní nemocnici, 33 z nich bylo zatčeno. Uprchlíci nyní touží po návratu do svých domovských zemí. Píše portál RussianVoices.

Komentáře