Co říkáte teroristickému útoku v Barceloně?

Je to další otřesný důkaz selhání politiky multikulturalismu a celého toho šílenství s přijímáním migrantů, za kterým stojí paní Merkelová a další politici západní Evropy. Je to varování před tím, abychom ustupovali tlaku Evropské komise. Je to další důkaz zhoubnosti takzvané korektní politiky a korektní rétoriky, která se bojí přiznat, že nejsme ve válce s radikálním islámem (islamismem), ale s islámem jako takovým…

Ano, kulturní svět si musí přiznat, že čelí dvěma miliardám lidí, kteří jsou ovladatelní zhoubnou ideologií. Nespletl jsem se. Islám není jenom náboženství. Je to doktrína k ovládnutí světa. A ti, kteří do nekonečna blábolí něco o tom, že většina muslimů jsou přece z podstaty mírumilovní lidé, by se měli seznámit s hlavními tezemi jejich víry. Být dobrým muslimem znamená nenávidět vyznavače jiných náboženství. Být dobrým muslimem znamená nerovnost mezi mužem a ženou…

A že zdaleka ne všichni dodržují, co od nich jejich víra, respektive vnucená ideologie, vyžaduje? Od toho jsou přece šarijní soudy, vraždy ze cti a jiné instrumenty. Buďme ale spravedliví. Vymývat mozky se daří i v jiných kulturách. Pochybovači by si měli prolistovat nějakou učebnici dějepisu – jak dokázaly ovládnout masy lidí a zcela změnit hodnotový systém zrůdy jako Hitler, Stalin anebo Pol Pot.

Vy jste se vyjádřil pro ParlamentníListy.cz k tomu, že podle vysokého komisaře OSN pro uprchlíky Filippa Grandiho by státy Evropské unie měly příští rok přijmout 40 tisíc uprchlíků přímo ze zemí původu nebo z tranzitních států, a německá kancléřka Angela Merkelová řekla, že číslo 40 tisíc je číslo, které EU může dobře zvládnout. SRN je podle ní připravena nést příslušný díl zátěže, na spravedlivém rozdělení běženců v rámci EU se podle ní však ještě musí pracovat. Komentoval jste to tak, že se národním státům neplete do jejich výsostných záležitostí jenom samozvaná Evropská komise, ale i OSN. „Nejde tedy už jenom o snahu vytvořit evropský superstát. Jde o světovládu.“ Můžete konkrétněji rozvést, co tím míníte? Nový světový řád, Sorose, Bilderberg, elity vládnoucí v pozadí, či co?

V mém vyjádření bylo dost ironie. Ale vážně. Já jsem byl vždycky k nejrůznějším spikleneckým teoriím skeptický. Teď musím poopravit svůj názor. Ne snad v tom smyslu, že bych věřil na nějaké spiklenecké centrum a na obřady s kápěmi na hlavách. Zcela zřetelně se ovšem formují určité názory, že na současné problémy světa nestačí demokracie a dosavadní národní státy. Správu věcí veřejných má nahradit globální vláda elit. To je podstata vámi jmenovaných Group Bilderberg anebo Sorose. Já bych k tomu přiřadil ještě Římský klub. Není náhoda, že iniciátory těchto „samospásných“ aktivit jsou lidé jako Rockefeller, Bill Gates, jmenovaný Soros anebo vrcholový manažer firmy Fiat  Aurelius Pecci (zakladatel Římského klubu).

Pod pláštíkem filantropie se vytvářejí nejrůznější teorie a programy. V jedné ze zpráv Římského klubu je dokonce rozpracován plán na snížení počtu obyvatel planety o 98 procent. Proti tomu jsou genocidní plány Třetí říše slabý odvar. V narážce na iniciativu vrcholných manažerů a podnikatelů nelze přehlédnout tendence vytvářet vysoce mobilní, ovladatelnou a výkonnou masu pracovních sil. Tyto myšlenky pokládám za velmi nebezpečné. Elitním tvůrcům těchto teorií obvykle chybějí sociální cit a sociální inteligence.

Je v tom velký paradox, protože většina z uvedených teorií se zaštiťuje záměrem vytvořit ideální sociální stát. Ovšem sociální stát, řízený nikým nevolenými a nekontrolovatelnými elitami. Když se podíváme na členy anebo účastníky elitářských aktivit, najdeme tam i známá jména z českého prostředí – Václav Havel, Karel Schwarzenberg, Jiří Pehe … samotný guru a lidé z okruhu pražské kavárny.

Dále jste hovořil o tom, že imigrace do Evropy je projekt, který má vytvořit „novou rasu“. Opět, můžete to trochu více vysvětlit? Kdo za tím je, za jakým účelem a proč si to myslíte?

V mé odpovědi byl také kus ironie. Nicméně výroky mnohých stoupenců migrace a multikulturalismu jsou jednoznačné. Mluví o potřebě okysličit evropskou populaci, vytvářet jakousi novou rasu, která odpovídá představám o vysoce mobilní a výkonné mase pracovní síly. Já za tím vidím zřetelné snahy o sociální inženýrství. Zavání mi to opět norimberskými teoriemi a zákony. Odmítám genetické inženýrství všech tvorů na tomto světě, natož potom u člověka.

Též jste napsal, že je „nejvyšší čas připravit se na obranu proti vnucovaným nápadům na přemísťování lidí odlišných kultur, proti kvótám a podobným nesmyslům. A to i za cenu toho, že se odstřihneme od šílenců, jako je paní Merkelová, a půjdeme vlastní cestou. Máme s kým jít – se zeměmi Visegrádu.“ Znamená to, že bychom měli vystoupit z EU, abychom se vyhnuli kvótám a mohli chránit své hranice před imigrací?

Ano, i za cenu vystoupení z Evropské unie. A chci věřit, že se nám za to nedostane „bratrské pomoci“ – tentokrát ze Západu. Ačkoliv pokládám původní myšlenku evropské integrace za pozitivní, je riziko současné politiky EU – nebo spíš samozvané Evropské komise – tak vysoké, že hrozí zánik evropské civilizace. Hrozí genocida Evropanů. Naději vidím v zemích Visegrádu a některých dalších, které ještě nejsou zasaženy islamizací a vyjadřují odhodlání bránit se jí. Pochopitelně raději bych byl, kdyby západní Evropa přišla k rozumu. Ta naděje je ovšem den ode dne slabší a kruh se uzavírá. Ve čtvrtek masakr v Barceloně a příprava dalšího v Cambrils, následují útoky nožem ve Finsku, v německém Wuppertalu a v Rusku… Co bude dál?

Též jste sdělil, že uvažujete o tom, že Platformu pro zachování evropské kultury, kterou jste založil a k níž se hlásí na 60 poslanců, senátorů a europoslanců, budete chtít přetvořit na něco víc než na pouhý nástroj osvěty. Co máte tedy konkrétně v plánu?

Platformu jsem původně zamýšlel jako fórum pro šíření pravdivých informací o migrační krizi a o zprostředkování těchto informací zákonodárcům napříč politickým spektrem. Nezastírám, že důležité bylo, i kolik poslanců, senátorů a europoslanců se k ní připojí. Chtěli jsme dát najevo určitou sílu. To se do značné míry podařilo. Původní smysl byl ryze edukační. Uspořádali jsme na půdě sněmovny konference Máme se bát islámu, Bezpečnostní aspekty migrace, Ústava de iure a de facto, kulatý stůl s bezpečnostním expertem izraelské vlády Danem Schueftanem…

Nechtěli jsme suplovat v politickém rozhodování jednotlivé kluby. Platforma vyvolala mezi veřejností nemalý ohlas. Nemálo lidí ovšem volá po aktivnějším programu platformy. A já myslím, že bychom to volání měli vyslyšet. V první fázi chci vedení platformy a jejím členům navrhnout, aby členy zůstali i zákonodárci, kteří nebudou zvoleni v nadcházejících volbách. Potom vyzveme veřejnost, aby se obrátila na své nově zvolené poslance a apelovala na jejich připojení k platformě. A o čem sním já? Aby se z platformy stala jakási „národní fronta“ – jakkoliv vyvolává tento název negativní asociace, je výstižný – v postoji proti migraci, kvótám, multikulturalismu a jiným nesmyslům.

Polsko je popotahováno ze strany EU kvůli reformě justice, kterou provádí Právo a spravedlnost. Prý je ohrožena demokracie. Je to podle vás pravda?

Nevím, jestli je pravda, že v Polsku je ohrožena demokracie. Zato naprosto bezpečně vím, že EU do toho nic není. Opatření polské nejsilnější strany chápu jako jistý akt vyhlášení výjimečného stavu. Podle mne dnes v Polsku zloděj křičí: „Chyťte zloděje!“ Demokracii nejvíc ohrožuje opozice, která jí má plné ústa.

Demokracie může být také nemocná neduhem bezbřehosti. Potřebuje terapii. Historie znala na neduhy demokracie lék už ve starém Řecku. Jmenuje se tyrannis – je to časově vymezená vláda silné a osvícené osobnosti. Jakkoliv zní název tyrannis našim uším nelibozvučně (nespravedlivě), nabízí tento způsob vládnutí dobrý lék. Zdá se mi, že je demokracie zejména v postkomunistických zemích také nemocná… Tím, proboha, nevolám po silném vůdci, respektive po diktatuře. Jenom naznačuji, že Poláci zřejmě hledají na neduhy své demokracie lék. A jestli je jím korekce jednoho z pilířů parlamentního systému, jenom dobře.

Na stranu Polska se přidal Viktor Orbán, chce blokovat jeho potrestání. Jak hodnotíte politiku Orbána?

Jednou větou – Orbána Maďarům závidím. Snad i my budeme mít po volbách svého Orbána.

A jak vidíte budoucnost Visegrádské čtyřky? Zdá se, že Robert Fico teď více inklinuje k Bruselu…

Snad to s tím příklonem Fica k Merkelové není tak žhavé. Slováci jsou hrdý národ. Visegrád vidím jako naději pro zachování naší civilizace.

EU nám hrozí soudním řízením, ale imigranti se hrnou do Evropy přes Itálii. Téměř každý den přicházejí zprávy o kriminalitě imigrantů v evropských městech. Co dělat?

Připravit se na okamžité uzavření hranic v případě, že migranti začnou proudit i k nám. Připravit koncept společné bezpečnostní politiky zemí Visegrádu, ke kterým bych přizval i Rakousko, Slovinsko, Srbsko, Chorvatsko, Makedonii, Bulharsko, Rumunsko, případně země v Pobaltí. Přestat s provokacemi proti Rusku a pojmenovat skutečného současného nepřítele – radikální islám.

Historik Aleš Valenta z Institutu Václava Klause řekl, že „kulturní marxismus se doplňuje s globálním neoliberalismem, což vidíme typicky u George Sorose. Obojí napadá národní stát a přirozenou soudržnost národních komunit, protože nadnárodní obří firmy potřebují volnou pracovní sílu, která nebude vázána na nějaké místo, kde ráda žije. Potřebují pracovní sílu, které nebude vadit, že se přestěhuje ze Španělska někam na pět let a pak zase jinam.“

Já už jsem o tom mluvil. Pan Valenta má pravdu. Globální neoliberalismus vede k zotročení lidí.

Samozřejmě se vás nemohu nezeptat na trestní stíhání Andreje Babiše… Co o tom soudíte a poškodí to ANO ve volbách?

Může nás to poškodit, může nám to i přihrát politické body. Na celé kauze je opravdu zvláštní načasování. Já věřím, že se opět naplní známé: „Kdo zaseje vítr, sklidí bouři.“

zdroj: parlamentnilisty.cz (2017)