„Nemôžeme akceptovať, akým spôsobom minister práce, celá politická strana Sme rodina aj ďalší poslanci vládnej koalície oklamali ľudí, pretože pred voľbami hlasovali za mnohé sociálne opatrenia a teraz ich popreli,“ povedal Fico. V tejto súvislosti spomenul aj dôchodky či minimálnu mzdu. Podľa neho vláda okradla dôchodcov a berie ľuďom aj príplatky za prácu v nedeľu. Fico si nebral servítku pred ústa a nahlas povedal to, čo si o súčasnej slovenskej vláde myslí veľká časť Slovákov. Vládu mafiánov na čele s Kollárom a Matovičom označil za politických podvodníkov.

Aj preto podľa jeho slov predsedníctvo požiadalo klub strany, aby na najbližšej schôdzi poslanci vyzbierali podpisy na odvolanie Krajniaka, lebo je podvodník. Hegera chce Smer-SD odvolávať podľa Fica pre jeho nespôsobilosť a neschopnosť, ale najmä v súvislosti so „škandálom vyťahovania peňazí zo štátneho rozpočtu cez dvorného právnika OĽANO“ Michala Miškoviča.

„Sú tam veľké ekonomické zlyhania na jeho strane. Za mňa najväčší škandál zo strany OĽANO je to, akým spôsobom sa rozhodli vyberať peniaze zo štátnych organizácii a ministerstiev cez právnika pána Miškoviča,“ uviedol podpredseda Smeru-SD Erik Kaliňák. Celý proces bol podľa jeho slov zrejme riadený z Úradu vlády (ÚV) SR, pretože majú informácie, že Miškovič robil aj u premiéra Igora Matoviča (OĽANO).

(SCa, il.foto: refresher.sk)

Komentáře