Emmanuel Macron nesouhlasí s tím, že některé členské země EU uzavřely své hranice, aby tak zabránily šíření onemocnění COVID-19, které v současné době sužuje celý svět, Evropu nevyjímaje. K jeho kritice se však vyjádřil šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura, který si nebral servítky.

„Neskutečná arogance a drzost. Francouzský prezident Macron zkritizoval ty země EU, které uzavřely hranice! Připojil se tak k šéfce Evropské komise von der Leyen. Tenhle panák chce společně s Mutti Merkel, která do Evropa zavlekla více než milion migrantů, vládnout Evropě? Měl by mlčet a měl by se starat o Francii!“ zní v úvodu příspěvku Okamury.

https://www.facebook.com/tomio.cz/photos/a.185333081477515/3227093473968112/?type=3

Podle jeho slov jde o neskutečnou drzost Bruselu. Navíc unii vyčítá, že v aktuální situaci s koronavirem vůbec nijak nezakročila.

„Evropská unie, která proti šíření koronaviru neudělala vůbec nic, kritizuje členské státy za to, že uzavírají hranice a chrání své občany! Na to fakt člověk už nemá slov! Hranice se měly naopak uzavřít mnohem dřív. Evropská unie nejen, že nepomůže, ale navíc škodí!“ myslí si šéf SPD.

Politik pak dále uvedl, že rozhodně „nestojíme o takovéto profesorské rady přemoudřelců z Bruselu a Paříže, kteří vedou díky islamizaci a podpoře imigrace i svou šílenou ekonomikou a eurem Evropu ke krachu“. Poukazuje také na to, že zřejmě není žádná náhoda, že tam, kam se migranti zvali a kde procházeli po statisících, je situace v šíření nákazy nejhorší.

„V Německu kancléřka mluví o nákaze 70 % obyvatel. V Itálii vláda bez vlastenecké Ligy Mattea Salviniho opět vedla proimigrační politiku a otevřela přístavy. Dnes umírá téměř 200 Italů denně,“ uvádí.
V závěru se pak Okamura pustil ještě do současné Evropské unie, která je podle jeho názoru nepřítelem číslo jedna pro existenci naší země a našeho národa.

„Kdo to nevidí, je politicky slepý, zastrašený, koupený, nebo přímo kolaborant zrazující svou zemi. Táhněte k čertu paní von der Leyen a pane Macrone. To jsou naše hranice a ty střežíme, když je národ v nebezpečí,“ doplnil.

zdroj: cz.sputniknews.com

Komentáře