Ilustrační obrázek foto PIxabay

Přípravný výbor na svýchstránkáchdeklaruje, že k úspěšnému rozvoji společnosti jsou zapotřebí pevné a realistické ideály, které nachází právě v islámu. Název název „islámská“ prý odkazuje k morálním hodnotám islámu, název „demokratická“ odkazuje k hlasu lidu, který má právo řídit svůj stát a má právo i na přímou demokracii, slibuje dál přípravný výbor. Ha, ha ha ;-), cukají mi koutky, už když jen vidím spojení islám a demokracie, ale zároveň jsem naštvaná, když si představím, že něco takového má ambice politicky ovlivňovat dění v našem státě.

Usilují o vypracování politického programu, který by neměl být ani pravicový, ani levicový, ani provýchodní, ani prozápadní (cituji doslovně),ale islámský a proevropský!Asi takový program a´la chytrá horákyně, zdá se. Dalším logickým krokem je petice a registrace strany.

Příprava stanov je taky v plném proudu, stejně tak programové zásady, které prý vycházejí z islámu. Když je člověk s tímto vědomím pročítá (celkem asi dvacet bodů), musí si myslet, že ho šálí zrak nebo rozum, nebo že se jedná o záměrnou lest a manipulaci.

Pro ukázku snad budou stačit první tři body programu:

lidský život je dar, má smysl, hodnotu a účel
kdo chce, ať věří (v Boha), kdo chce, ať nevěří
existují různé národy a etnika, a to proto, aby se vzájemně obohacovaly a rozvíjely
Lidský život, že je pro ně dar? Kdo chce, ať v Boha nevěří? Muslimové, že už nejsou jediní vyvolení? Tohle že má odpovídat Koránu, kterým se islám řídí? To by byl snad ojedinělý úkaz, zvláštní…

Nehledě na to, že podíváme-li se na to, kdo prozatím veřejně vystupuje za přípravný výbor, narazíme na jméno jednoho z největších českých islámských fanatiků Jana Veličky. Ano, opravdu je toJan Hamza Velička, který byl aktivistou a administrátorem nechvalně známých a dnes zrušených stránek sharia4czechia iniciativy „Cesta k víře pro Česko“, která nezastavila svoji činnost a propaguje islám v ČR v rámci inciativyIslámská výzva.

  Istanbulská úmluva byla schválena českou vládou

Nevím, zda zcela vážně také Veličkana svém fb profiluuvádí, že studoval na univerzitěAl-AzharAl-Sharif v Káhiře, kde se vyučuje islámské právo a že pracuje jako servant ve společnostiFi sabilillah,což volně přeloženo znamená, že pracuje jako služebník boží, je sluha „na stezce boží“, nebo „pro Alláha“ či „Ten, kdo bojuje za příčinu Alláha“ nebo za „džihád na cestě Boží“.

Velička je přítelem dalších českých konvertitů a muslimů, kteří u nás působí a snaží se zde prosadit islámské právo a islamizovat společnost.

Tohle je napříkladfb status Veličkyz roku 2013 “ Alláh je náš cíl, Korán je naše ústava, Prorok je náš vzor a džihád je naše cesta. Bože zvětši naše znalosti, Bože zvětši naše znalosti. Ámín.“ Velička byl u nás také jedním z hlavních muslimských aktivistů, kteří vyzývali k ozbrojenému boji v Sýrii a verbovalidžihádisty.

Dnes tedy chce zcela legálně založit demokratickou stranu, která má za cíl etablovat se v našem politickém spektru. Doufám, že taková strana nebude mít moc „zbloudilých sluníčkových oveček“, ačkoli se její program tváří na první pohled celkem sympaticky, kdyby… Připravovaná strana má už i svéfb stránky, kde trpělivě odpovídá na dotazy a připomínky návštěvníků. Doporučuji projít příspěvky návštěvníků i komenty na zdi. Přijde mi to jako účelové falešné propagování „mírumilovného islámu“ a jak napsal v komentu jeden můj přítel: „je to snaha o zahnízdění přesněpodle schématu politického islámu a taqiýe, čili islámské lsti!“

Připadnou registraci politických stran schvaluje Ministerstvo vnitra. Bylo by velkým precedentem, kdyby IDS-ČMS (jak si ve zkratce přípravný výbor strany říká), byla politická činnost povolena, už jenom z toho důvodu, že vznik takové strany organizuje ta stejná skupina lidí, která byla zmíněna Bezpečnostní informační službou ve výroční zprávě již za rok 2012 jako potencionální hrozba české společnosti.

  ,,1000 Kč je moc! Svěrák dostane míň!" Milion chvilek zase povolal umělce. Nové VIDEO

Skupina se také takticky snaží navazovat kontakt na inciativu Hate Free Culture, kterou realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR a jehož hlavním mediálním partnerem je Česká televize! Velička a stránky IDS-ČMS se tím netají a vystopovat to lze v jejich aktivitách a příspěvcích.

Takže pozor na to, jak to dopadne! Také to tak trochu záleží i na nás, jak se k takovému počinu veřejnost postaví.

Autor: Jiřina Holotová, vyšlo na rukojmi.cz v roce 2017

Komentáře