„Jozef Majský je definitivně vinen, Nejvyšší soud dnes zamítl jeho odvolání. Za tunelování nebankovek dostal 9 let. A víte, s kým Majský dělal podezřelé obchody v době, kdy tuneloval nebankovky? No přece s tím nejčistším a nejobyčejnějším človíčkem na Slovensku – předsedou vlády Igorem Matovičem,“ prohlásil Blaha.

Politik připomněl, že slovenská média již dříve psala, že Igor Matovič s manželkou koupili od Majského zastavěné plochy s výměrou 5 188 čtverečních metrů. Za pozemky zaplatili Majskému milion korun a nějaké drobné ve staré měně (34 tisíc eur). Blaha dodává, že už v té době měl zmíněný majetek téměř dvojnásobnou hodnotu oproti ceně, kterou za něj rodina Matovičových zaplatila. Znalec nemovitost v témže měsíci ohodnotil na částku 1,8 milionu korun (59 tisíc eur).

„Kšeft s tunelářem, dvojnásobný rozdíl v ceně a podezřelá smlouva. Výsledek – obyčejný člověk byl hned o milion bohatší. Jaké slušné a transparentní, že? Úplný boj s mafií,“ poznamenal s nadsázkou Blaha.

„Ale Matovič s Majským obchodoval i dál – dokonce už v době, kdy bylo každému jasné, že Majského kontroverzní podnikání připravilo o úspory obrovské množství lidí a Majský čelil trestnímu stíhání. Našemu nejspravedlivějšímu to vůbec nevadilo a naopak, sám si napakoval kapsy,“ pokračoval Blaha a dodal citát z tisku.

„V červnu 2002 – čtyři měsíce po krachu nebankovek a zahájení trestního stíhání – Matovičovi obchod s Majského firmou zopakovali. Tentokrát podepsali smlouvu na koupi dvou parcel v areálu s akciovou společností Škoda-Sipox Holding. Téměř za 9 tisíc čtverečních metrů zaplatili Matovičovi opět pouze rovný milion korun (33 tisíc eur). Hodnota parcel však podle znaleckého posudku, který je součástí smlouvy, byla v té době více než 3,7 milionu korun (123 tisíc eur), což je o 370 procent více, než byla kupní cena zaplacena Matovičem.“

„Ještě jednou – 370 procent. Jeden podezřelý kšeft a Matovič o tři miliony bohatší.
Samozřejmě, všem je nám jasné, že Matovič těmto svým obchodem zásadně přispěl k boji proti mafii – on se zjevně slovenské podsvětí rozhodl zničit tím, že si ho koupí. Jinak si to neumím vysvětlit,“ dodal k tomu Blaha

„Tento člověk si dnes hraje na bojovníka proti mafii. A vyhrožuje všem kolem, že je dá zavřít.

Podle jeho vlastní logiky by měl za mříže putovat i on – byl přece součástí tunelářské ,mafie`, vždyť obchodoval s Majským a podezřele na tom vydělával. A peníze, kterými mohli odškodnit klienty nebankovek, skončily jako tučný zisk na kontě rodiny Matovičových – tolik k našemu Trnavskému hrdinovi,“ shrnul poslanec.

zdroj: cz.sputniknews.com