Robert Fico je zásadne proti predĺženiu núdzového stavu a označil ho za nezmyselné, pričom poškodzuje ľudí. Upozornil, že núdzový stav a obmedzenia budú platiť aj počas vianočných sviatkov, ale pritom Matovičova vláda nepredložila žiadne relevantné dôvody na jeho predĺženie. Ako Fico dodal, strana SMER-SD plánuje 17. novembra urobiť protest. „Igor Matovič a jeho ministri si doslova skáču po jazyku, keď jedným dychom hovoria, aké úspešné bolo dvakrát pretestovať celé Slovensko a súčasne pripomínajú, že sa situácia zhoršuje a je potrebné prijímať ďalšie opatrenia,“ reagoval Fico na dnešnej „tlačovke“.

Núdzový stav totiž nemá podľa Smeru-SD žiadny vplyv na vývoj pandémie. Fico zopakoval, že núdzový stav vyhlásili len preto, pretože sa premiér Igor Matovič (OĽANO) bojí protestov. Matovič podľa Fica miluje obmedzovanie ľudských práv a teší sa, že ľudia nebudú môcť ísť 17. novembra proti jeho vládnutiu protestovať. Podporujú, aby ľudia prišli pokojne a demokraticky vyjadriť svoj názor. Smer-SD pripravuje aj formu svojho vonkajšieho protestu. Nechce ale, aby bol ich protest spájaný s radikálnymi protestmi.

Ak by bol Smer-SD súčasťou vlády, nepredĺžili by núdzový stav, ponúkli by filozofiu pokoja v štáte. Kiná, divadlá a ďalšie prevádzky musia byť podľa Fica otvorené za dodržiavania hygienických opatrení. Dodal, že vláda má obrovské množstvo peňazí v boji s pandémiou, ktoré ale neminula.

Spor medzi Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS) označil Fico za hru, ktorá obom vyhovuje. Ak by vláda normálne fungovala, Sulík by podľa neho podal demisiu.

Núdzový stav na Slovensku v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu sa predĺži o ďalších 45 dní. Skončiť sa mal dňom 14. novembra, ale v stredu rozhodla vláda ho do konca roka predĺžiť. Zároveň zo schváleného materiálu vyplýva, že od 15. novembra sa zakazuje zhromažďovanie sa viac ako šiestich ľudí, okrem osôb žijúcich v jednej domácnosti, čím je jasné, že kto sa v slovenskej politike bojí, aby Slováci nemohli legálne ísť do ulíc a nepožadovať okamžitý a nekompromisný pád mafiánskej vlády zločinca Matoviča, ktorý, možno, zakáže aj Vianoce…

(SCa, il.foto: Refresher.sk)

Komentáře