„Celé Slovensko strpelo testovanie nie preto, že by mali obsesiu vo vŕtaní sa v nose, ale preto, lebo uverilo sľubu, že bude lepšie,“ napísal minister hospodárstva na sociálnej sieti. Podľa neho ale Slováci od Matovičovej vlády dostali plošné predĺženie núdzového stavu. Gastro, šport, kultúra, fitnesscentrá, ktoré sú podľa Sulíka zdevastované a zažívajú historický kolaps, zase majú suplovať štát a premeniť svoje prevádzky na testovacie centrá. „Tak načo sa to celé robilo? Zistili sme, kde sú ohniská, môžeme pekne rozlíšiť okresy, kde treba tvrdšie opatrenia. Vieme to určiť pomaly na ulicu presne! Počúvajme našich vedcov, ktorí toto tvrdia a mohli by sme konečne slobodnejšie dýchať,“ vyzýva minister.

Matoviča Sulíkove slová očividne vytočili a reagoval, že ak sa ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi nepáčia ním predstavené riešenia, tak je asi proti tomu, aby sa jednotlivé prevádzky otvárali skôr. “Ja som ponúkol cestu z tmy, v ktorej sa nachádzame,“ odkázal svojmu koaličnému partnerovi. Podľa neho ponúkol zatvoreným prevádzkam možnosť, aby sa mohli opätovne otvoriť.

Richard Sulík podľa hovorcu SaS Ondreja Šprláka Matoviča niekoľkokrát vyzýval na vecnú a korektnú diskusiu, založenú na faktoch a argumentoch, zatiaľ bez úspechu.

(SCa)

Komentáře