Česká policie, která se zjevně nezajímala o možnost vzniku děsivých asociací, napsala čísla na předloktí uprchlíků fixy.

Česká vláda jim v tom nyní zabránila, ale už je příliš pozdě a svět byl šokován. Evropská unie (která konec konců zahrnuje i Českou republiku) byla založena na zásadách, že hrůzy nacismu by se už nikdy neměly opakovat, a tento příliš známý pohled v době mezinárodní krize byl přijat s hrůzou.

České orgány nicméně nadále zaujímají arogantní, byrokratický, dehumanizující a rozporuplný přístup k uprchlíkům.

Sociálně demokratický premiér Bohuslav Sobotka uvedl, že při zadržování uprchlíků jeho země jedná přísně v souladu s mezinárodními smlouvami a českým právem – ale je to velmi diskutabilní.

Uprchlíci mají právo vstoupit na území jiných zemí i bez pasů. Státy mají povinnost poskytnout jim ochranu, pokud tak činí. A protože se zdá, že mnoho uprchlíků vstupujících do Evropy přes východ stejně chce cestovat do Německa, zdá se, že není žádný důvod, aby jim v tom zabránili přes české území.

Přesto Česká republika zadržuje uprchlíky po dobu šesti týdnů. Před zadržením jsou malé děti posílány do českých nemocnic k rentgenování, aby se určil jejich věk podle úrovně vývoje jejich kostí. Během zadržování si uprchlíci stěžovali na nedostatečné jídlo; jsou drženi v izolaci v zabezpečených zadržovacích střediscích, jsou osvobozeni od svých věcí a je za ně zadržováno. Po šesti týdnech se úřady v souladu s kontroverzním dublinským protokolem EU pokusí poslat uprchlíky zpět do první země EU, do které vstoupili.

Tyto země je často odmítají přijmout, a tak je české orgány nakonec musí propustit, aby pokračovaly v cestě do Německa.

Klima nenávisti

Nyní tento systém v zásadě selhal, české úřady učinily významný ústupek: již nebudou věznit uprchlíky ze Sýrie, ale umožní jim rovnou pokračovat v cestě do Německa. Všichni nově příchozí z různých zemí však budou muset nadále trpět uvězněním.

  Exministr Daniel Herman z KDU-ČSL si za vaše peníze plnými doušky užíval takovýto luxus...

Přestože Česká republika letos obdržela pouze 884 žádostí o azyl a Slovensko souhlasilo s přijetím pouze několika stovek, obě země jsou stále v zajetí anti uprchlické hysterie, kterou nezodpovědně živí média a politici.

Uprchlíci jsou zobrazováni jako nebezpečná, ohrožující cizí síla, která zničí země střední Evropy. Jedním z obzvláště ohavných příkladů je reklama vysílaná ve slovenské televizi kuřecí firmou Hyza.

Reklama začíná šťastnou slovenskou rodinou, která se chystá posedět u vynikající slovenské večeře. Jsou znepokojeni zprávou v televizi o ošklivých, nemocných cizích kuřatech, která vcházejí do země v zadní části automobilů. Milosrdně byla maminka dostatečně obezřetná, aby si na večeři koupila „kvalitní a důvěryhodné“ slovenské kuře a všechno je v pořádku.

Hyzu vlastní slovenský oligarcha Andrej Babiš, který je také místopředsedou vlády a ministrem financí v České republice. Babiš vyzval k uzavření schengenského prostoru a k nasazení vojáků NATO proti uprchlíkům. Nešťastnou náhodou Hyza vlastnil nákladní automobil, ve kterém se v Rakousku udusilo 71 uprchlíků. Nákladní vůz byl prodán, údajně za náhradní díly, a byl získán pašeráky lidí, kteří na boku nechali logo kuřecí firmy jako kamufláž.

Tuto atmosféru nesnášenlivosti neustále podporují antiimigrantští aktivisté a politici. Existuje mnoho zánětlivých výroků. V nedávném videu, které sledovalo 1,5 milionu Čechů (15% české populace), poslanec Tomio Okamura (který je sám imigrantského původu) se postavil proti uprchlíkům a řekl, že „muslimové jsou nezvaní vetřelci z nepřátelské kultury zničí naši demokracii a naše svobody. “

zdroj: theconversation.com

Komentáře