Nad tím, co se děje v posledních dnech v Evropě, zůstává rozum stát. Nad smutnými událostmi se tak pozastavil i Fiala a dal najevo, co si o tom všem myslí.

„Se znepokojením a zármutkem sleduji události posledních dní v Evropě. S terorismem se nemůžeme smířit, musíme ochránit občany a všemi prostředky bránit tomuto brutálnímu a odpornému násilí. Myslím na všechny oběti a jejich rodiny,“ napsal šéf ODS na svém Twitteru.

Se znepokojením a zármutkem sleduji události posledních dní v Evropě. S terorismem se nemůžeme smířit, musíme ochránit občany a všemi prostředky bránit tomuto brutalnimu a odpornému násilí. Myslím na všechny oběti a jejich rodiny.

— Petr Fiala (@P_Fiala) November 3, 2020

Některým lidem se ale jeho vyjádření nezamlouvalo a k jeho slovům se stavěli poněkud kriticky.

„Co třeba začít tím že pojmenujete, o jaký terorismus se jedná – islámský, a kdo ho páchá – muslimové. Tyhle prázdné politicky korektní kecy jsou přesně ten důvod, proč jsou dnes Evropané masakrováni ve svých vlastních zemích. Jak chcete někoho chránit, když ani nepojmenujete problém?“ ptali se.

Někteří v této souvislosti naráželi i na otázku přijímání uprchlíků. „A s Markétou budete dál prosazovat přijetí imigrantů? Ony jsou to totiž spojené nádoby…“ zajímali se uživatelé.

„Právě kvůli takovým kecům tyto útoky mohou procházet. Co konkrétního byste navrhl? Jak konkrétně chcete bránit Evropany před útoky muslimů?“ ptali se další.

Jiní uživatelé Fialu dokonce označili za pokrytce či nemastného, neslaného a nevolitelného politika.

„Těžko se mi souhlasí se stranami, které nic víc, než program proti migrantům nemají, ale holt to tak je… Tyhle věci se dějí v zemích, kde je jich plno (Francie, Rakousko), ne u nás, nebo v Maďarsku… To jsou fakta, který nelze popřít. Žvanění o demokracii ničemu nepomůže,“ vyjádřil svůj názor další komentující.
Teroristické útoky v Evropě

Připomeňme, že minulý týden, ve čtvrtek 29. října, došlo ke dvěma útokům ve Francii. První se odehrál v Nice, kde útočník za pokřiku Alláhu akbar uřízl v srdci baziliky Notre-Dame hlavu ženě, dva další lidi zabil a několik zranil. Policie útočníka postřelila a zadržela. Ke druhému útoku došlo v Avignonu. Policie zde po 11. hodině zastřelila muže, který je ohrožoval střelnou zbraní. I on údajně křičel Alláhu akbar.

Třetí útok se pak odehrál v Saúdské Arábii. Ve městě Džidda saúdský občan ozbrojený nožem zaútočil na člena ochranky francouzské ambasády. Policie muže zadržela. Člen ochranky byl lehce zraněn a převezen do nemocnice.

A Francie není jediné evropské město, které se s takovým útokem v posledních dnech setkalo. Včera, v pondělí 2. listopadu, došlo k teroristickému útoku v rakouské Vídni. Tam skupina neznámých pachatelů zorganizovala sérii útoků, při nichž podle posledních zpráv zemřelo 18 lidí a dalších 15 jich bylo zraněno. Jeden z útočníků byl zabit, ostatní se mohli skrýt. Rakouské orgány celý incident považují za teroristický útok.

zdroj: cz.sputniknews.com

Komentáře