„Jestli máte pocit, že jsme na tom špatně, tak se podívejte na tohle. Slovenské místodržící už tamní lid nestojí ani za to, aby k němu mluvila v jeho jazyce,“ uvedl Hampl na Facebooku a sdílel fotografii Čaputové u vánočního stromku s nápisem „Merry Christmas“.

Jeho příspěvek vyvolal úvahy sledujících o tom, proč byl zvolen takový způsob přání.

„Všechno už tu bylo. Je vidět, že pohrdá svým národem. Slouhové se tak chovají. Náš prezident není tak mladý, není tak hezký a co je nejdůležitější, není tak hloupý,“ napsal politik Jaroslav Foldyna.

„Až jednou přijdou Číňané, nechá si zaplést copánek,“ vyslovil předpoklad Václav Holub.

„To už by spíš mohla psát…Daragije druzja..byla by aspoň panslovanka a odvážná top-ka,“ uvedl Tomáš Strapek.
„Kdyby aspoň ona sama ovládala tu angličtinu pořádně,“ podotkl Pavel Kňaze.

Jiní se zamysleli nad tím, co prezidentku k angličtině vedlo.

„Ona má v cizině respekt a váhu. Tímto zdraví i do Evropy,“ vysvětlil strategii Čaputové uživatel s nickem Dlouhej Džon Silvr.

„Asi tuší, že na domácí voliče už nemá šanci zapůsobit, tak doufá, že si jí všimne nějaký bohatý sponzor v zahraničí,“ přišel s další verzí Martin Ambros.

Letos v květnu Hampl porovnal s Čaputovou hokejistu Dominika Haška, který nevylučoval svoji kandidaturu na post prezidenta.

https://www.facebook.com/DrPetrHampl/posts/3742230542486695

„Dominik Hašek se rozhodl stát českou Čaputovou a už teď je pro smích celému národu. Nebude prezidentem a nedostane ani místo v zajímavé neziskovce, státní správě či korporaci,“ uvedl sociolog na svém facebookovém účtu.

Hampl vyslovil přesvědčení, že bývalý hokejista Hašek nedisponuje těmi kvalitami, které je potřeba mít, aby se dalo prosadit v mocenských orgánech na vyšším stupni v hierarchii.

„Připomínám Prolomení hradeb. Příslušníci nové aristokracie mají vysoce výkonné mozky. Ono se tomu nechce věřit, když vidíme jejich kolektivní imbecilitu, ale o své peníze a moc dokážou hrát neuvěřitelně chytře. Život ve vyšších patrech korporací, neziskovek či politických stran je neustálou šachovou partií,“ poznamenal.

zdroj: cz.sputniknews.com