Nakoniec však médiá uviedli, konkrétne Denník N, že tieto plagáty sú rozmiestnené v tých častiach Sheffieldu, v ktorých prebývajú neprispôsobiví členovia komunít, ktoré najnovšie vládne materiály nazývajú tajuplnou skratkou MRK. Tá v dešifrovanej podobe znamená Marginalizované rómske komunity. Tieto komunity zo Slovenska, ale aj Čiech, sú v Sheffielde hojne zastúpené a miestni obyvatelia zrejme z ich kultúrneho prínosu do dejín mesta pociťujú určitú nervozitu.

Letáky sa už stali predmetom vyšetrovania miestnej polície, pretože okrem šírenia politicky nekorektnej nenávisti, majú tieto letáky a nálady konkrétny dopad na tých slovenských občanov, ktorí sa chcú ubytovať alebo si založiť bankový účet.

Plagát v Sheffielde, ktorý hovorí o miestnej žene, ktorá sa sťažuje, že slovenské deti sa ponevierajú v uliciach a pľujú a hádžu odpadky do jej záhrady

Autochtónni obyvatelia Sheffieldu totiž pravdepodobne pod dojmom skúseností s MRK robia všetko čo je v ich silách, aby sa prítomnosti nových spoluobčanov zbavili.

Miestna kultúrna konzultantka a mediátorka Bibiana Jordan Horvath(-ová), ktorá tiež pochádza zo Slovenska, tvrdí, že plagáty sú rasistické a dáva ich do súvislosti s brexitom. Komunity, proti ktorým sú plagáty zamerané, označuje ako „slovenské a české rodiny“. O cieľoch plagátovej kampane nemá pochybnosti. Tie podľa nej apelujú na širšiu komunitu, aby sa zbavila „Slovákov“, ktorí tam žijú.

Jeden z nich je koncipovaný ako novoročný pozdrav: „Tinsley vás potrebuje! Začnime nový rok 2021 v komunitách bez Slovákov!“ Tinsley je štvrť v Sheffielde a z textu vyplýva, že ide zrejme o výzvu tým obyvateľom, ktorí už v zúfalstve z prítomnosti MRK zvažujú odchod. Tí, ktorí ešte nehodlajú odísť, vyzývajú potenciálnych utečencov k vytrvaniu, s tým že sa spoločne pokúsia začať nanovo bez Slovákov.

V ďalších letákoch je výzva majiteľom domov, ktorí pochádzajú z ázijských komunít, aby neprenajímali domy „Slovákom“. Tento apel, údajný rasizmus plagátov, mierne povedané spochybňuje, pretože ázijské komunity evidentne domácim nevadia a chcú s nimi spolupracovať.

Navyše, ako o miestnych uviedla B. J. Horvath: „Oni menšiny nerozlišujú a často si myslia, že Rómovia sú jediní obyvatelia Slovenska.“ Problém teda nebude pôvod z východnej Európy, ale niečo úplne iné. Vzhľadom na masívnosť kampane sa dá predpokladať, že výčiny neprispôsobivých členov MRK dosiahli takú úroveň, že zúfalstvo miestnych obyvateľov dosiahlo hladinu zúfalstva podobnú východnému Slovensku.

Slovensko ako také zase raz dosiahlo, že jeho meno a meno slovenského národa, sa v kolektívnej pamäti Angličanov zapíše nadlho veľmi jednoznačným spôsobom.

BM

Článok pôvodne vyšiel na portáli christianitas.sk

RSS Protext – kultura

  • Grawemeyerovu hudební cenu získal netradiční chorál
    Louisville (Kentucky) 4. prosince 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Srbsko-americká skladatelka Aleksandra Vrebalovová získala Grawemeyerovu cenu za hudební kompozici na Louisvillské univerzitě za rok 2024 za netradiční sborovou skladbu „Missa Supratext" pro smyčcové kvarteto a dívčí sbor.22minutové dílo poprvé předvedla v roce 2018 v San Franciscu skupina Kronos Quartet, dlouhodobě známá podporou hudebních inovací, a San Francisco […]
  • Špindlerovská Andělská křídla ukazují cestu k budoucnosti bez kouře
    Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Tradiční rozsvěcení vánočního stromu ve Špindlerově Mlýně bylo letos spojeno se slavnostním představením Andělských křídel. Tento nový foto point, umělecké dílo představující andělská křídla, je zároveň symbolem inciativy "Město bez kouře", k níž se Špindlerův Mlýn v letošním roce připojil. Jejím cílem je inspirovat obyvatele a návštěvníky […]
  • Podpora pozitivního chování u osob s PAS a intelektovým postižením: Vidět klienta jako individualitu
    Praha 4. prosince 2023 (PROTEXT) - Část lidí s intelektovým postižením nedokáže verbálně komunikovat. Když se jim něco nelíbí nebo s něčím nesouhlasí, nemají jinou možnost než vyjádřit se skrze náročné chování. Kniha o metodě podpory pozitivního chování přichází s jasnou změnou: vyjděme z potřeb klientů a přenastavme režim individuálně.Kniha Podpora pozitivního chování u osob […]