Bartoš zveřejnil na Facebooku video z vánočního trhu, kde si s manželkou koupili vánoční stromek. Video zobrazuje proces balení smrčku do sítě pomocí speciálního zařízení. Pirát k tomu přidal další fotku, na které je již sám zabalen do takové sítě a snaží se vypadat jako vánoční stromeček.

https://www.facebook.com/1250723874/videos/10221168426420847/

Na sociálních sítích ocenili humor politika. Jiří Čečrle ze strany ODS sdílel fotografie na Twitteru s komentářem „Budoucí premiér. Seznamte se“.

„Tak díky za důvěru,“ odpověděl mu v komentářích jeho oponent poslanec František Navrkal za Pirátskou stranu.

Někteří uživatelé přiznali, že sami někdy chtěli vlézt do stroje na balení vánočních stromků. Jiní měli otázky ohledně dalších plánů pirátského lídra.

„Jaké máte na následující 2 týdny plány, zatímco budete na balkoně ve škopku s vodou?“ ptal se jeden uživatel na Facebooku.

„Příští rok bude něco s kaprem? Hlavně nabít telefon,“ doporučil další.

Neobešlo se to ani bez vtipů na hraně: „Jediný stromek s ‚koulema‘,“ poznamenali.

Budoucí koalice Pirátů a hnutí STAN

Minulý týden se Piráti a hnutí STAN dohodli na společných programových prioritách pro sněmovní volby 2021. Jedná se o další metu v přípravě společné koaliční smlouvy. Prioritou bude zajištění státu, který lidi nezatěžuje, ale naopak podporuje v rozvoji a pomáhá, když je to třeba.

„Politika je pro nás práce pro lidi a péče o lidi. Pokud půjdou Piráti a STAN do voleb společně a uspějí, zasadí se o stát, který bude rychlý v pomoci, důrazný v prosazování práva a nenápadný, když se nám povede dobře. Správu naší země chceme svěřit lidem poctivým a důvěryhodným, lidem, kteří mají zkušenosti a budou kvalitně rozhodovat ku prospěchu celé společnosti. Nechceme stát, který je jen výnosnou hračkou pro oligarchy a jejich zákulisní hráče,” uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš.

„Došli jsme ke shodě na klíčových programových vizích pro naši zemi. Je to směr, kterým se chceme v následujících letech společně vydat. Naším cílem je férový stát, v němž každý ví, kam se obrátit, když potřebuje pomoci. Naší ambicí je přetavit naše vize v reálné kroky příští vlády. Česká republika se musí stát bezpečným a svobodným domovem a státem, který nebude brzdou v rozvoji schopností svých občanů a bude schopný se o ně postarat ve chvílích, kdy to bude potřebné,” popsal vizi pro vedení státu předseda STAN Vít Rakušan.

zdroj: cz.sputniknews.com