Lockdown v ČR před Velikonocemi?

0
448

Šéf odborové centrály ČMKOS Josef Středula přichází s myšlenkou, že před Velikonocemi by měla podle nich vláda vyhlásit lockdown. Jednalo by se o úplné zavření země.

Odbory požadují po vládě velikonoční lockdown! Nejen 4 dny přerušené práce, ale klidně celý týden pomohou omezit šíření nemoci a odlehčit nemocnicím a přerušit komunitní šíření viru“ stojí v poznámce Středuly.

Zmíněný návrh měl za následek četné reakce sledujících. „Souhlasím jen za předpokladu, že způsobené škody zaplatí odboráři,“ napsal Marek Tůma. „A kdo ten lockdown zaplatí,“ vyslovil se podobně Joe Stodůlka.

Zazněly i předpovědi, k čemu opravdu dojde o velikonočních svátcích. „Hlavně aby ten lockdown Češi nevzali jako dovolenou a hurá ve velkém na hory a do měst,“ okomentoval Jan Srbek.

Nechybí ani ti, kteří zpochybnili účinek takových restrikcí. „Za tak krátkou dobu se nic nezmění. Stačí se kouknout na Izrael, ten měl několik a žádné zlepšení,“ připomněl Petr Běťuňák.

Někteří pak vyslovili s návrhem Středuly razantní nesouhlas. „Totální blbost!!! 14 dní po tomto lockdownu jsme na stejných číslech, ale v totálním chaosu a zdecimované ekonomice,“ zdůraznila Peťulína Markvartová.

V této souvislosti připomínáme, že ministr zdravotnictví Jan Blatný v neděli v debatě na Primě řekl, že se úplnému lockdownu, jaký byl v Izraeli, neustále snaží vyhnout. Všichni lidé ale podle jeho názoru musí začít dodržovat opatření, která platí v současné době.

Zdroj: cz.sputniknews.com