“Krádeže začínajú od Muhammada al-Tala, ktorý je veliteľom skupiny Magavir al-Saura (Vojaci revolúcie). Všetko sa to deje v úzkej spolupráci s americkým velením, ktoré tam je. Sľubujú, že zaplatia 700-800 dolárov, ale v skutočnosti ľudia dostanú po 300 dolárov, a zbytok je všetok odcudzený, “uviedol Alabeyn.

 

Podľa jeho slov členovia skupín zásobovaných západnými krajinami, predovšetkým USA sú tiež zásobovaný drogami. V konečnom dôsledku sa ozbrojenci stávajú narkomanmi až nemôžu robiť nič iné len fetovať.

Alabeyn bol prijatý americkými agentmi do utečeneckého tábora Er-Rukban, ktorý riadila Medzinárodná koalícia vytvorená na boj proti Islamskému štátu v roku 2017. Vysvetlil, že v tábore žil niekoľko rokov, získal dva obchody, dostával peniaze zo zahraničia a nakupoval čo militanti potrebovali.

 

“Našou úlohou a cieľom Američanov bolo zistiť, kde sú pozície sýrskej armády, Rusov a Iráncov. A potom začali hľadať ľudí, aby verbovali ľudí na páchanie teroristických činov, “vysvetlil Alabeyn s tým, že ho neskôr z tábora prepustili, aby zorganizoval špionážnu sieť, počas jej prípravy ho zajali sýrske úrady.

 

Sýrii došla trpezlivosť – balistickými raketami Točka-U zbombardovala protureckých militantov

V minulý piatok večer došlo k neobvyklému útoku na ropné zariadenia v Turkami okupovanej severnej Sýrii. Miestni hlásili veľké výbuchy v blízkosti Al-Bab a Jarablus. Turecko vtrhlo do tejto oblasti na jeseň 2016 v operácii Štít Eufratu.

Použitie balistických rakiet poukazuje na sofistikovanú operáciu Sýrskej armády proti ropným zariadeniam. Útok sa zjavne zameral na potlačenie sýrskych skupín podporovaných Tureckom kradnúcim ropu.

Turecké médiá nekomentovali kto rakety vystrelil.

Anadolu, štátom podporovaný kanál v Turecku, uviedol, že o život prišli traja ľudia a desiatky boli zranení. Uviedol tiež, že boli vystrelené balistické rakety, v regióne Tarhin v okrese al-Bab a Al-Hamran v okrese Jarablus na hranici s Tureckom. „V regiónoch, kde k útokom došlo, existujú zariadenia na rafináciu ropy prevádzkované primitívnymi metódami”.

Komentáře