„Korán není Bible! Chraňme Evropské hodnoty! Chceme právní stát, ne šaríu.“ Takové a podobné transparenty třímali v rukou lidé, kteří přišli demonstrovat proti islámu.

Pavlína Bitarová byla zapálenou muslimkou v Brně. Dnes už ale ví, že to byla velká chyba. „V mešitě vám řeknou, že konverzí jsou smazány všechny předchozí hříchy, takže jsem se zpočátku cítila euforicky a vnitřně očištěna,“ vzpomínala Pavlína na českobudějovickém náměstí na dobu krátce poté, co se rozhodla konvertovat k islámu.

Pak ale přišlo rozčarování. „Stupňoval se tlak komunity na zahalování, na to, abych přerušila kontakty se svými přáteli,“ vyprávěla bývalá muslimka shromáždění na náměstí. Zažila domácí násilí, bití a později se od kamarádek muslimek dozvídala, že jsou na tom stejně. Od islámu nakonec odešla. Jak říká, pomohli jí členové iniciativy Islám v ČR nechceme.

„Naším cílem je zastavit šíření islámu v České republice. Nedopustit, aby se v Česku a v dalších zemích bývalého východního bloku stalo to, co v západní Evropě, že dneska už za kritiku islámu jsou lidé zabíjeni, vyhazováni z práce, bojí se veřejně promluvit. Islám není nic jiného než totalita, omezení všech svobod, kterých si vážíme, o které jsme před 25 lety tolik usilovali,“ řekl Martin Konvička.

Dodal, že s účastí lidí na dnešní akci je rozhodně spokojený. Navíc ji na sociálních sítích podpořilo už během týdne více než 700 lidí.

Během akce byly ve stánku vedle jeviště k dostání trička, šály a další suvenýry, které na sobě měly většinou nápis islám v ČR nechceme, ale také například Je suis Charlie, připomínající vražedný útok na redakci francouzského časopisu.

Článek z roku 2015, zdroj: parlamentnilisty.cz