„Hrozí válka. Americký prezident Biden se kompletně zbláznil a označil ruského prezidenta Putina za ,vraha‘, což je tak dva milimetry od vyhlášení války,“ napsal v úvodu svého komentáře.
Nezapomněl také připomenout vážnou politickou krizi na Slovensku. Podle jeho názoru v současném historickém okamžiku působí na Slovensku vláda, která se není schopna domluvit ani na tom, jaký je den.

„Pandemie ničí životy a rusko-americké vztahy jsou na bodu mrazu: a oni si tady udělali z vládnutí mexickou telenovelu,“ vysvětluje složité politické okolnosti na Slovensku i ve světě.

„Don Demente se hádá s donem Ricardem, seňorita Marioneta lavíruje a ubohý pueblo v tisících umírá. Každý den nové pokračování – sedíme u televize a znechuceně čekáme na další díl,“ rozvíjí svoji myšlenku Blaha.
Okomentoval také vyhlášení amerického prezidenta: „Situace je opravdu neuvěřitelně vážná. Dnes už asi nikdo na světě nepochybuje, že Joe Biden je senilní dědek, který ze sebe vyblábolí ledajakou urážku a absolutně nezvažuje důsledky.“

https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2904241999814360

Dále uvedl, že americký prezident urazil ruský národ a že Rusové jednali zcela logicky, když stáhli svého velvyslance z Washingtonu. Svět se tak podle něho ocitl na prahu nové studené války.

Připomenul, že ve válkách, které vedly USA, zahynulo během posledních 50 let kolem 5 milionů lidí, a proto nerozumí tomu, proč si americký prezident může dovolit urážet ostatní.

„V této chvíli na Slovensku potřebujeme pevnou vládu víc než kdykoliv předtím. Potřebujeme vyslat signál Ruské federaci, že si ruský národ na rozdíl od amerického prezidenta vážíme a neneseme žádnou odpovědnost za hloupé řeči Washingtonu,“ uvedl. Dodal, že Slovensko by mělo vyslat signál, že na svém území nechce žádné americké vojáky, protože za podmínky, že bude konflikt eskalovat, se Slovensko stává terčem. „Potřebujeme stabilitu a mír,“ tvrdí.

„Místo toho tady máme malou válku v koalici,“ uvádí dál a přirovnává Matovičovu vládu k vojenskému režimu.

Nenechal stranou ani skutky koalice, která podle něj každý den na Slovensko lije tunu nenávisti.

„Obzvláště se předvedla (předsedkyně koaliční strany Za lidi, pozn. red.) Veronika Remišová, která již nehejtuje pouze Matoviče, ale posledně se pustila do (předsedy koaliční strany SaS, pozn. red.) Sulíka a dokonce do vlastní fešandy – Márie Kolíkové (ministryně spravelnosti SR, pozn. red.). Strana Za lidi je totálně v troskách,“ konstatuje Blaha.
Podle jeho slov události v hnutí Za lidi nabraly neskutečné obrátky. „Šéfka strany Remišová zběsile kope do Kolíkové už i na veřejnosti. Nemluvě o tom, jak nakládala Sulíkovi – oni se tam všichni navzájem nenávidí. Z toho již nebude šťastná la familia. Seňorita Marioneta to přepískla,“ dodává politik.

Na závěr svého komentáře Blaha shrnul celou situaci následovně: „Venku zuří pandemie. Venku hrozí válka. K jaderným knoflíkům se v USA dostal zjevný šílenec, který nemá pod kontrolou, co mu vychází z úst. V takovém marasmu potřebujeme silné lídry a ne loutkoherce a mexické Esmeraldy. Mám vážné obavy, jak to celé skončí. Jedeme z kopce – na celém světě, zejména na Slovensku.“

zdroj: cz.sputniknews.com