Ferrari představilo 812 Superfast, své nejrychlejší a nejvýkonnější auto.

0
242
Zdroj Ferrari

Italský výrobce luxusních sportovních automobilů Ferrari představil svůj dosud „nejrychlejší a nejvýkonnější“ vůz. Omezená edice vychází z modelu 812 Superfast. Je to první ze tří aut, jež automobilka plánovala uvést v těchto měsících.

Ferrari minulý týden překvapilo oznámením, že v roce 2025 předvede svůj první elektrický vůz. Až dosud se automobilka, zejména ústy svého bývalého šéfa Louise Camilleriho, přechodu k elektrickému pohonu bránila. Představování nových modelů je součástí nedávno zavedené strategie, která má společnosti pomoci zvýšit prodej.

Dvanáctiválcový motor má výkon 830 koňských sil. Vůz z nuly dosáhne rychlosti sto kilometrů za hodinu za 2,9 vteřiny. Výrobce tvrdí, že nové Ferrari vycházející z modelu 812 Superfast je nejefektivnější z hlediska aerodynamiky. Jedná se též o první vůz automobilky, který má elektrický posilovač řízení.

Informace o tom, jak se model jmenuje, kolik bude stát, kolik se vozů vyrobí a kdy se začne prodávat, prozradí Ferrrari 5. května během virtuální akce.

Zdroj: EuroZprávy.cz