„Nyní v našem národním parlamentu v mnoha případech musíme pouze implementovat směrnice EU. Naše hlasovací síla v institucích EU je kolem dvou procent. Vstupem do EU jsme ztratili téměř celou suverenitu a získali jsme dvě procenta hlasovací síly, kterou můžeme ovlivnit Evropskou unii. To není dobrá dohoda, to není dobrý obchod,“ uvedl Okamura.

Ten se také obává, že Evropská unie kontroluje každou jednotlivou oblast našich životů a chce ještě víc a víc nekontrolované moci. „Když teď chceme něco změnit a navrhujeme některé zákony v našem českém parlamentu, vláda často odpovídá, že to nelze provést, neboť to je proti předpisům EU,“ upozorňuje Okamura.

Hnutí SPD hlásí, že chce získat naši zemi zpět a naši občané chtějí znovu sami rozhodovat o své vlastní zemi. „Nechceme, aby nám vládli cizinci, byrokraté a evropské velmoci jako Německo a Francie. Nechci, aby mi vládla Angela Merkelová, Emmanuel Macron nebo Ursula von der Leyen. Chceme rozhodovat o naší budoucnosti v českých volbách, v českém parlamentu a v českých referendech,“ dodává předseda SPD.

Podle něj naši předkové pracovali a bojovali více než tisíc let za to, aby náš národ byl volný a suverénní, aby si mohl žít svým způsobem života. „Na papíře sice existuje evropské občanství, ale pro mě je falešné a prázdné. Stejně jako většina občanů evropských států jsem loajální své vlastní zemi, své vlasti. Evropská unie není mou zemí, nejsem k ní loajální a nebudu ji nikdy bránit, protože to není má vlast,“ uzavírá téma Okamura.

zdroj: zastavmezlodeje.com