Epidemiologická situace v České republice se nadále zhoršuje. Dnes to zdůraznil i předseda české vlády Andrej Babiš, který označil situaci v republice za extrémně vážnou a nevyloučil možnost prodloužení nouzového stavu. Podle jeho názoru je na místě také zavedení přísnějších opatření, v opačném případě Česko mohou čekat katastrofické následky.
Závažnost současné situace přiznávají i představitelé opozice. Předseda ODS Petr Fiala na Twitteru zdůraznil kritický počet nově nakažených a vyzval k dodržování epidemiologických opatření. Dotyčný také tvrdí, že vláda boj s pandemií nezvládá.
„Počty nakažených letí vzhůru, čísla jsou kritická. Vláda to nezvládá, ale zvládnout to musíme. Prosím, chovejme se rozumně a ohleduplně, dodržujme hygienické zásady, omezme svoje kontakty. Kvůli svým blízkým, sobě, abychom si s pandemií poradili a mohli zase normálně žít,” vyzval opoziční poslanec.

 

Nehledě na smysluplnou výzvu ze strany opozičníka, komentáře pod tímto tweetem byly plné kritiky. Důvodem bouřlivých reakcí bylo to, že dříve v průběhu pandemie Petr Fiala měl odlišné názory a vyzýval k rozvolnění.

„Ještě nedávno jste vykřikovali ,Rozvolnit, rozvolnit, opatření jsou zbytečná!´ Aha, tak jste obrátili jo? Ale mezi tím jste roz***ali celej stát a způsobili katastrofu,” nezadržoval své pohoršení Josef Hlaváček.

„Omezme kontakty? Ano. Ale ještě včera jsi chtěl otevírat školy. Což znamená denně kontakt mezi cca 30 rodinami,” zdůraznil uživatel s přezdívkou Velký Vizionář.

Nakonec se objevila i přímá obvinění samotných členů ODS, kteří se dostali do skandálu spojeného s návštěvou fotbalového zápasu mezi anglickým Leicesterem a pražskou Slavií v rámci Evropské ligy.

„Děkuji za ta slova, pane předsedo. A vyřiďte je i pánům z ODS, kteří vyrazili před týdnem na ten slavný fotbal. Nevšiml jsem si, že byste je hlasitě pokáral stejně, jako denně káráte (a právem!) vládu. Takhle vám věřit nikdo nebude,” napsal uživatel Mudrlant.

zdroj: cz.sputniknews.com

Komentáře