„Podívejte, nemůžete oddělit pokleknutí od hnutí Black Lives Matter,“ řekl Farage během rozhovoru s nově spuštěnou zpravodajskou sítí GB.

„Je to otevřená, otevřeně marxistická organizace, která chce zničit policii a chce svrhnout celou západní civilizaci – neberte mě za slovo, jen si přečtěte webové stránky – a nemůžete je od sebe oddělit,“ vysvětlil bývalý předseda strany UKIP a Reforma UK.

Farage měl pro manažera anglické reprezentace Garetha Southgatea jisté komplimenty, ale silně nesouhlasil s jeho postojem podporujícím klečení.

„Když tento týden řekl: ‚Jde nám o víc než o fotbal‘ – ne, pane Southgate, jde vám o fotbal,“ trval na svém.

„Myšlenka, že je správné, aby se fotbalový tým zapojoval do politických gest, je omyl a proti tomu se bouří i fanoušci.

„A všimněte si, že jsme v podstatě jediný tým v celé soutěži, který klečí,“ pokračoval.

„Myslím, že [Gareth Southgate] tím udělal velkou chybu, opravdu.“

Vláda Borise Johnsona je zatím poměrně vlažná v takových otázkách, jako je pokleknutí na koleno, přičemž kdysi notoricky politicky nekorektní premiér v posledních měsících hájil Joea Bidena proti obviněním s odůvodněním, že „není nic špatného na tom být probuzen“.

Na summitu G7 v Cornwallu vydal také bizarní výzvu, aby se postpandemický svět „vrátil k lepšímu“ ve stylu „rovnější a… genderově neutrálnější a možná i ženštější“.

Avšak ministryně vnitra Priti Patelová, mnohými považovaná za nejsilnějšího člena vlády, pokud jde o rétoriku – ne-li o výsledky –, vydala nezvykle jednoznačnou kritiku klečících a sdělila GB News, že „nepodporuje lidi, kteří se účastní tohoto typu politiky gest“.

„Minulý rok jsme byli svědky zejména některých protestů, které se konaly, nyní velmi mluvím z toho, co jsem viděla o dopadu na policii – bylo to zničující,“ pokračovala.

  Neuvěřitelné! Muž odhalil deset tisíc let utajenou pravdu o světě

„Já se jen neztotožňuji s tímto názorem, že bychom měli přepisovat naši historii; strhávat sochy,“ prohlásila a odmítla kritizovat fotbalové fanoušky, kteří vypískali anglické hráče za to, že klečeli: „To je pro ně, upřímně řečeno, volba.“

zdroj: svobodnenoviny.eu

Komentáře